ترنجی/ همزمان با معرفی خانواده گلکسی نوت ۲۰ مشخصا انتقادات زیادی به مدل پایه شد. مدل اولترا شاید یک ایراد بزرگ داشته باشد آن قیمتش است اما گلکسی نوت ۲۰ با قیمت پایین تر اما ایرادات زیادی دارد که باز هم قیمت به عنوان یک ایراد در آن ظاهر می شود. این موضوع در واقعیت هم خود را نشان داده است. جالب است بدانید که در چین نسبت پیش خرید گلکسی نوت ۲۰ به مدل اولترا برای ۱ به ۱۰ است. این یعنی استقبال از گلکسی Note 20 نسبت به Note 20 Ultra واقعا پایین است.

این مطلب را که می خواستم بنویسم ناخودآگاه به یاد زمانی افتادم که مثلا سامسونگ دستگاه هایی مثل گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۸ را در ایران رسما پیش فروش می کرد و واقعا اوضاع به شکلی بود که با حقوق ۱ یا ۲ ماه می توانستید یک پرچمدار را در روز اول عرضه بخرید!

به هر صورت! همانطور که در توییت زیر می بینید، میزان استقبال از گلکسی نوت ۲۰ حدود یک دهم استقبال از گلکسی نوت ۲۰ اولترا است. در حالی که حتی عدد کمی بیش از ۲۰۰۰ نفر گلکسی نوت ۲۰ اولترا هم سفارش خاصی به نظر نمی رسد اما عدد کمی بیش از ۲۰۰ عددی از گلکسی نوت ۲۰ حقیقتا اصلا چشم گیر نیست، به خصوص در مقابل دستگاه اولترا.

هر چند در این توییت زمانی که او می گوید دستگاهی با مشخصات گلکسی نوت ۲۰ در چین حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار است یا دانش خود را زیر سوال می برد یا موضوع را اگزجره می کند اما استقبال کمتر از گلکسی نوت ۲۰ مورد انتظار همه ما بود، به خصوص با بدنه پلاستیکی، نمایشگر ۶۰ هرتز و دوربین های رده پایین تر نسبت به مدل اولترا.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید وقت آن نیست که سامسونگ در رده بندی محصولات پرچمدار خود بهتر عمل کند؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم