باشگاه خبرنگاران/ چاپ سه بعدي به کمک ساختمان سازي آمده و اولين خانه هاي ساخته شده با اين فناوري آماده فروش هستند.
در سال‌هاي اخير فناوري چاپ سه بعدي رشد چشمگيري داشته و بخشي از اقلام مصرفي مردم با اين نوع چاپ توليد مي‌شوند که از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به ماسک‌هاي صورت اشاره کرد. اما به تازگي تصويري از خانه‌اي که با چاپ سه بعدي در نيويورک ساخته شده، منتشر شده است.

 شرکت SQ4D که سازنده اين خانه است مي‌گويد: "اولين خانه با چاپ سه بعدي در ايالات متحده را براي فروش گذاشته است. اين خانه سه خوابه در لانگ آيلند منطقه Riverhead در نيويورک، از طريق Zillow با قيمت پيشنهادي ۲۹۹ هزار دلار به صورت آنلاين به فروش مي‌رسد.

کرک اندرسن، مدير عمليات اين پروژه مي‌گويد: "اين آينده است و در آن شکي نيست. " شرکت SQ4D براي ساختن سازه‌ها و خانه‌ها از روش‌هاي خودکار ساخت يا چاپ سه بعدي استفاده مي‌کند.

اندرسن ادامه داد: "آنچه مي‌خواهيم انجام دهيم ساخت سريع، ارزان و مقاوم سازي خانه‌ها است. " اين شرکت مي‌تواند سيستم ساخت خودکار رباتيک خود را در مدت زمان شش تا هشت ساعت در يک محل ساخت راه اندازي کند. سپس بتن را لايه لايه مي‌کند و باعث ساخت پايه خانه و ديوار‌هاي داخلي و خارجي سازه مي‌شود.

خانه‌هاي چاپي سه بعدي نيز مي‌توانند در نهايت بر روي ميزان نقدينگي پول خريداران در آمريکا تأثير اساسي بگذارند. استفان کينگ، نماينده Zillow Premier که فهرستي از خانه‌هاي سه بعدي را دارد، اعلام کرد: "هزينه ساخت ۵۰ درصد ارزان‌تر از هزينه ساخت خانه‌هاي مشابه در Riverhead، نيويورک و ۱۰ برابر سريع‌تر است. " اين خانه سه بعدي شامل ۱۴۰۷ فوت فضاي زندگي است و با بتن ساخته مي‌شود. اين خانه داراي سه اتاق خواب، دو حمام و يک پارکينگ مستقل است.

اندرسون ادامه داد:" من مي‌خواهم مردم از تکنولوژي نترسند، اين فقط يک ابزار متفاوت و روش ديگري براي ساخت است. اما نتيجه نهايي مشابه خانه‌هاي دست‌ساز است. "
اندرسن و کينگ مي‌گويند خانه ريورهد اولين خانه چاپ سه بعدي است که گواهي سکونت در ايالات متحده را دريافت مي‌کند.

اندرسن گفت: "ما اين کار را در يکي از بدترين مکان‌ها انجام داديم و زيبايي خانه و محله هم حفظ شده و اين بدان معنا است که سرانجام مي‌توانيم آن را در هر جايي پياده کنيم. ما مي‌توانيم همه چيز را مقرون به صرفه‌تر و ايمن‌تر کنيم و مي‌توانيم از اين فن آوري براي مقابله با بي خانماني و کمک به بلايا به روشي سازگار با محيط زيست استفاده کنيم. "

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم