مهر/ شبکه اجتماعي که مشاور ارشد ترامپ راه اندازي کرد هک شد و هکرها نام برخي کاربران اين شبکه را تغيير دادند. اسکرين شات ها نشان مي دهند پروفايل مايک پمپئو نيز در اين فرايند تغيير کرده بود.
به گزارش رويترز، چند روز قبل جيسون ميلر يکي از مشاوران ارشد دونالد ترامپ، رئيس جمهور پيشين آمريکا يک شبکه اجتماعي جديد به نام GTTR راه اندازي کرد. اما روز گذشته GTTR براي مدت کوتاهي هک شد. اين درحالي است که ۵۰۰ هزار نفر در آن ثبت نام کرده بودند.

ميلر در يک بيانيه ايميلي درباره هک نوشت: مشکل ظرف چند دقيقه رديابي و برطرف شد. هکرها فقط توانسته بودند نام چند کاربر را تغيير دهند.

در اين ميان يکي از خبرنگاران نشريه سالن اسکرين شات هايي از چند پروفايلGTTR در توئيتر منتشر کرد از جمله حساب کاربري مايک پمپئو (وزير امور خارجه دولت ترامپ) و خود ميلر که طي هک تغييراتي در آنها ايجاد شده بود. در پروفايل آنها نوشته شده بود: «جوبا بغداد اينجا بوده است. مرا در توئيتر دنبال کنيد».

او همچنين درباره امنيت اين شبکه اجتماعي گفت که وضعيت آن اصلاح شده است.

جالب آنکه ظاهر اين اپ شباهت بسيار زيادي به توئيتر دارد و در حقيقت بخش‌هاي خانه، پست‌ها و پروفايل کاربران با توئيتر يکسان است. GTTR در اپ استورهاي اپل و گوگل خود را به عنوان يک شبکه اجتماعي بدون تبعيض براي مردم سراسر جهان معرفي کرده است.

پس از حمله حاميان ترامپ به ساختمان کنگره آمريکا در ششم ژانويه، توئيتر حساب کاربري وي را به طور دائم حذف کرد. فيس بوک اعلام کرد حساب کاربري ترامپ حداقل تا ۲۰۲۳ در وضعيت تعليق باقي مي‌ماند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم