گيم فا/ The Last of Us Part II بيش از يک سال پيش منتشر شد و به سرعت عنوان پرافتخارترين بازي تاريخ را از آن خود کرد و رکور‌د‌هاي فروش و جوايز مختلفي را شکست. يک سال بعد، اين بازي هنوز هم به شدت محبوب است و مجموعه‌ي The Last of Us نيز با گذشت زمان بزرگ‌تر خواهد شد. شايعات حاکي از اين هستند که نسخه‌ي بازسازي شده‌ي بازي اول در دست ساخت قرار دارد و از طرف ديگر، توليد اقتباس تلويزيوني HBO نيز رسماً آغاز شده است.

اکثر بازي‌بازان، بلافاصله پس از انتشار The Last of Us Part II به تجربه‌ي آن پرداختند؛ اين افراد به سختي تلاش کردند تا داستان بازي که مدتي پيش از عرضه‌ي آن فاش شد، برايشان اسپويل نشود. اما براي کساني که هنوز اين عنوان را تجربه نکرده‌اند، حالا بهترين زمان است. اگرچه احتمالاً بخش زيادي از The Last of Us Part II براي بازي‌بازان جديد اسپويل شده است، اما حالا مزيت‌هاي زيادي براي وارد شدن به سياتل تاريک و پسا آخرزماني The Last of Us Part II وجود دارند.

کاهش دائمي قيمت The Last of Us Part II

يکي از بهترين مزاياي شروع بازي The Last of Us Part II در زمان فعلي، کاهش دائمي قيمت بازي از ۵۹/۹۹ به ۳۹/۹۹ دلار است. در دوره‌اي که بازي‌هاي پلي‌استيشن در حال گران شدن هستند، خيلي خوب است که کاهش قيمت اين عنوان باکيفيت احتمالاً باعث جذب بازي‌بازان بيشتري مي‌شود. تخفيف ۲۰ دلاري بازي مقدار مناسبي است و از اين به بعد، هر زمان که The Last of Us Part II تخفيف بخورد، قيمت آن کم‌تر نيز خواهد شد.

براي بازي‌بازاني که مي‌خواستند اين عنوان را تجربه کنند، اما حاضر نبودند قيمت يک بازي کامل را براي آن پرداخت کنند، حالا بهترين زمان است. بازي‌بازان زيادي به دلايل مختلفي نسبت به تجربه‌ي بازي ترديد داشتند. برخي علاقه‌اي به تجربه‌ي يک بازي افسرده کننده مثل The Last of Us Part II نداشتند و تعدادي ديگر نيز از برخي ايده‌هاي داستان بازي ناراضي بودند. همه دلايل خود را دارند و تمام آن‌ها نيز براي هر شخص، معقول هستند، اما حالا که براي تجربه‌ي بازي نيازي نيست ۶۰ دلار پرداخت شود، شايد برخي از اين افراد نظر خود را تغيير دهند.

يک سال به انتشار اقتباس تلويويزيوني HBO نزديک‌تر شده‌ايم

با اين که تاريخ دقيقي براي زمان پخش اقتباس تلويزيوني HBO از The Last of Us وجود ندارد، اما توليد اين پروژه آغاز شده است. پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و بلا رمسي (Bella Ramsey) به ترتيب به عنوان جوئل (Joel) و الي (Ellie) ايفاي نقش خواهند کرد. بازيگران ديگر شخصيت‌هاي مهم نظير تامي (گابريل لونا)، مارلين (مرله دندريج) و سارا (نيکو پارکر) نيز مشخص شده‌اند.

روند توليد اين اقتباس توسط کريگ مزين (Craig Mazin)، مغز متفکر سري تحسين شده‌ي Chernobyl، رهبري مي‌شود و همچنين طبق گزارش‌هاي منتشر شده، هر قسمت آن داراي بودجه‌ي ميليون دلاري است. پس طبيعي است که انتظارات از اين اقتباس در سطح بالايي باشند.

اگرچه هنوز تا زمان انتشار تريلر و يا اعلام تاريخ عرضه‌ي اين سريال مدت زيادي باقي مانده است، اما يک سال به پخش آن نزديک‌تر شده‌ايم. فيلمبرداري آغاز شده است و تهيه‌ي The Last of Us Part II فرصت خوبي براي تجربه‌ي داستان بازي پيش از انتشار اين اقتباس تلويزيوني است. 

سريال The Last of Us موارد جديدي را به داستان بازي اصلي اضافه خواهد کرد که امکان دارد برخي از آن‌ها به وقايع نسخه‌ي دوم اشاره کنند؛ بخشي که انتظار مي‌رود در فصل دوم سريال شاهد آن باشيم. پس آشنا بودن با داستان کامل بازي، به شما کمک مي‌‌کند تا موارد اشاره شده در سريال را بهتر درک کنيد. همچنين بد نيست که The Last of Us را نيز پيش از آغاز سريال دوباره تجربه کنيد.

The Last of Us Part II يک بهينه‌ساز را براي پلي‌استيشن ۵ دريافت کرده است

اگرچه The Last of Us Part II هنوز به صورت رسمي به نسخه‌ي نسل بعدي ارتقا پيدا نکرده، اما اين بازي يک بهينه‌ساز بهبود عملکرد را براي پلي‌استيشن ۵ دريافت کرده است که از مزاياي سخت افزار نسل بعدي بهتر بهره مي‌برد. The Last of Us Part II عنواني بود که با بهره بردن از انيميشن‌هاي شگفت انگيز چهره و طراحي مراحل عالي، به عنوان يک بازي نسل بعدي بر روي سخت افزار‌هاي فعلي توصيف شد و از اين نظر مورد تحسين قرار گرفت. به لطف بهينه‌ساز پلي‌استيشن ۵، بازي حالا با نرخ فريم ۶۰ اجرا مي‌شود و داراي رزلوشن بالاتر و زمان بارگزاري سريع‌تر است.

براي کساني که از تجربه‌ي بازي‌ها با نرخ فريم بالا لذت مي‌برند يا آن‌هايي که مي‌خواهند از پلي‌استيشن ۵ خود بهترين بهره را ببرند، حالا زمان بسيار خوبي براي تجربه‌ي The Last of Us Part II است. دوال‌سنس تجربه‌‌ي بازي‌بازان جديد را بهبود داده است و همچنين احتمال دارد که ارتقا‌هاي بيشتري نيز در راه باشند. پس شايد کمي صبر کردن براي انتشار اين موارد ارزشش را داشته باشد، اما آن‌هايي که حالا بازي را تجربه مي‌کنند، تجربه‌ي بهتري را بر روي پلي‌استيشن ۵ در مقايسه با کساني که بازي را در زمان عرضه تجربه کردند، خواهند داشت.
 
حواشي پيرامون The Last of Us Part II کم‌تر شده‌اند

فاش شدن داستان و حواشي پيرامون بازي، به تجربه‌ي بسياري از بازي‌بازان آسيب وارد کردند. مرگ زودهنگام جوئل و حضور ابي (Abby) به عنوان يک شخصيت قابل بازي، انتقادات بازي‌بازان زيادي را پي داشت که در فضاي مجازي شاهد آن‌ها بوديم. در آن زمان، تنش زيادي در اطراف بازي وجود داشت و حتي کساني که قصد نداشتند بلافاصله بازي را تجربه کنند نيز احتمالاً تحت تاثير اين حواشي قرار گرفتند.

تعداد زيادي از طرفداران بازي The Last of Us تصميم خود را گرفته‌اند و قصد ندارند دنباله‌ي آن را تجربه کنند، اما براي افرادي که دو دل بودند، حالا زمان بسيار خوبي براي تجربه‌ي اين عنوان است. اگرچه حواشي پيرامون بازي از بين نرفته‌اند و احتمالاً هيچوقت نيز به پايان نخواهند رسيد، اما اين موضوع ديگر تيتر اول اخبار نيست. بازي‌بازان جديد مي‌توانند بدون درگير شدن با حواشي بازي، داستان آن را دنبال کنند و تجربه‌اي بهتر را داشته باشند؛ چيزي که توسط دوگانگي نظرات طرفداران بازي تحت تاثير قرار نگرفته باشد.

The Last of Us Part II هم‌اکنون بر روي کنسول‌ پلي‌استيشن ۴ در دسترس قرار دارد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم