آي تي رسان/ در اين مطلب با فهرست 20 شرکت پردرآمد فناوري در جهان آشنا مي‌شويد.

همواره رقابت سختي براي افزايش درآمد و سوددهي ميان غول‌هاي فناوري دنيا وجود دارد، شرکت‌هايي مانند اپل، آمازون، مايکروسافت و سامسونگ از ابتدا به عنوان قطب‌هاي فناوري در جهان با خلق ارزش و نوآوي به دنبال جذب مشتريان بيشتر بودند.

البته برخي از اين شرکت‌ها به طور مستقيم با يکديگر رقابت ندارند اما به دنبال افزايش فروش و سوددهي خود هستند و مي‌خواهند رقيبان خود را از مقابل بردارند.

در اين جنگ تمام عيار عموما نام اپل و آمازون در صدر جدول ديده مي‌شود، البته اگر آمازون را يک شرکت فناوري بدانيم، اپل در مقابل آمازون حرفي براي گفتن ندارد.

طي چند سال اخير بسياري از پايگاه‌هاي خبري بزرگ دنيا، نام آمازون را از فهرست شرکت‌هاي فناوري خارج کرده و به بخش شرکت‌هاي خرده‌فروشي اضافه کردند اما ما مانند سابق آمازون را بخشي از دنياي بزرگ فناوري مي‌دانيم و نام آمازون در فهرست ما در صدر جدول 20 شرکت پردرآمد فناوري قرار مي‌گيرد.

شرکت آمازون تا ابتداي سال ميلادي جاري 280 ميليارد دلار درآمد داشته که رقمي قابل توجه است. آمازون در ميان شرکت‌هاي خرده فروشي پس از والمارت بيشترين درآمد را دارد و البته بايد اشاره کرد که والمارت با درآمد 523 ميليارد دلار طي سال 2020 تا ابتداي 2021، در حال حاضر پردرآمدترين شرکت در جهان است.

اما بازگرديم به شرکت‌هاي حوزه فناوري، در اين بخش شرکت اپل پس از آمازون با 260 ميليارد درآمد به عنوان دومين شرکت پردرآمد دنياي فناوري شناخته مي‌شود. شرکت سامسونگ و فاکس‌کان در رده‌هاي بعدي اين فهرست قرار دارند. لازم به ذکر است که فاکس‌کان به عنوان بزرگ‌ترين توليد کننده قطعات الکترونيکي در جهان شناخته مي‌شود، اين شرکت تامين کننده قطعات برندهاي بزرگ دنياي فناوري است.

هلدينگ آلفابت که مديريت گوگل را به عهده دارد با 161 ميليارد دلار درآمد در رتبه چهارم قرار دارد، هواوي به عنوان پردرآمدترين شرکت چيني اين فهرست در رتبه ششم ديده مي‌شود و هلدينگ هيتاچي که در زمينه توليد انواع صنايع و تجهيزات الکتريکي، الکترونيکي، هوش مصنوعي، ارتباطي، مخابراتي و غيره فعاليت دارد، پردرآمدترين شرکت ژاپني در ميان 20 شرکت پردرآمد فناوري در جهان است.

در ادامه جدول 20 شرکت بزرگ پردرآمد فناوري در جهان بر اساس مجله فورچن را مشاهده مي‌کنيد:

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم