ديجياتو/ اطلاعات جديدي که مايکروسافت در مرجع FCC به ثبت رسانده و احتمالا مربوط به سرفيس دوئو 2 است، تاييد مي‌کند که اين دستگاه از فناوري 5G، واي‌فاي 6، انتقال بي‌سيم انرژي، NFC و UWB پشتيباني مي‌کند.

مايکروسافت احتمالا در تاريخ ۳۱ شهريور از سرفيس دوئو 2 به عنوان دومين نسل از گوشي هوشمند دو نمايشگره خود رونمايي مي‌کند. حالا سند جديدي در FCC منتشر شده که مي‌گويد موبايل مايکروسافت از دو پيکربندي پشتيباني مي‌کند: در يکي صفحه نمايش باز خواهد بود و در ديگري صفحه بسته مي‌شود. به عبارت ديگر، گوشي مايکروسافت مثل نسل قبلي تاشو خواهد بود.

اگرچه اکثر اطلاعات اين سند نامفهوم است اما در بخش ديگري از آن به يک دستگاه قابل حمل اشاره شده. همچنين مي‌دانيم که مايکروسافت حالت‌هاي مختلفي از جمله صدفي و تخت را براي اين دستگاه آزمايش کرده است. سرفيس دوئو ۲ از ۴G و ۵G پشتيباني مي‌کند و آزمايش‌هاي کمک شنوايي را پشت سر گذاشته است.

شماره بيلد فريمور اين دستگاه ۲۰۲۱.۷۲۸.۲۰ است که با فرمت مورد استفاده توسط سرفيس دوئو همخواني دارد. اين محصول علاوه بر پشتيباني از واي‌فاي ۶، باند فوق وسيع (UWB)، ان‌اف‌سي و ۵G چند بانده، از فناوري Wireless Power Transfer بهره مي‌برد که نامي براي قابليت شارژ بي‌سيم است.

با شنيدن نام شارژ بي‌سيم ناخودآگاه ياد فناوري Qi مي‌افتيم، اما منابع آگاه هنوز وجود اين فناوري روي سرفيس دوئو ۲ را تاييد نکرده‌اند. نسل قبلي موبايل مايکروسافت آن قدر نازک بود که قرار دادن سيم‌پيچ شارژ بي‌سيم و مديريت دما در آن تقريبا غيرممکن به نظر مي‌رسيد.

اگر ايده پشتيباني از شارژ بي‌سيم Qi را در نظر نگيريم، سناريوي دوم مي‌تواند مربوط به قابليت شارژ قلم سرفيس باشد. با اين حال، در گزارش‌ها چندان به پشتيباني از قلم در سرفيس دوئو ۲ هم اشاره نشده است. در حال حاضر فقط مي‌دانيم که اين گوشي از چيپست اسنپدراگون ۸۸۸، ۸ گيگابايت رم، نمايشگر ۵.۸ اينچي، سه دوربين و باتري ۴۴۰۰ ميلي‌آمپرساعتي بهره مي‌برد.


در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم