گیم فا/ با توجه به اظهارات یکی از کارشناسان، هک Twitch و فاش شدن اطلاعات آن یکی از بزرگ‌ترین حملات سایبری بوده و عواقب بدی برای این سرویس و مخاطبین آن خواهد داشت.

در روز چهارشنبه، یک هکر ناشناس ادعا کرد که به حجم وسیعی از اطلاعات سرویس Twitch دسترسی پیدا کرده است. این اطلاعات شامل سورس کد‌ها و مبالغ دریافتی استریمر‌ها از صاحبان این سرویس می‌شدند.

کمپانی Twitch در خبری صحت این ادعا‌ها را تایید نمود و اظهار داشت که این سرویس مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفته است. Twitch توضیح داد:

تیم‌های ما در حال بررسی این اتفاق و عواقب آن هستند و در اولین فرصت شما را در جریان اتفاقات رخ داده خواهیم گذاشت.
جو تیدی (Joe Tidy) با استناد به بررسی‌های خود اظهار داشت:

اطلاعاتی که از این سرویس فاش شده‌اند بسیار حساس هستند و در رقابت بین سرویس‌های لایواستریم مانند YouTube Gaming بسیار تاثیرگذار خواهند‌ بود. فاش شدن این اطلاعات برای Twitch بسیار شرم آور و عواقب آن بسیار سنگین است، ممکن است در آینده شاهد سقوط این سرویس لایواستریم باشیم.
با توجه به اطلاعات فاش شده، تا به امروز ۸۱ استریمر توییچ مبلغ یک میلیون دلار از این کمپانی برای اجرای لایواستریم‌های خود دریافت کرده‌اند. یکی از استریمر‌های بازی Fortnite یعنی BBG Calc صحت این اطلاعات را کاملا تایید کرد و دو تن از دیگر استریمر‌ها این اطلاعات فاش شده را “تقریبا” درست دانستند.

تیدی توضیح داد:

برخی از کارشناسان مسائل امنیتی به من گفتند که برخی از فایل‌های فاش شده حاوی اطلاعاتی از سرور‌های داخلی Twitch هستند که تنها کارکنان خود این کمپانی به آن دسترسی داشتند. اگر تمامی اطلاعات فاش شده تایید شوند، این بزرگ‌ترین افشاگری‌ای خواهد بود که تا به حال دیده‌ام. ارزشمند‌ترین اطلاعات یک کمپانی در دسترس عموم قرار گرفتند.
یکی از تحلیلگر‌ها اظهار داشت:

فاش شدن این اطلاعات به درآمد و آینده‌ی کاری استریمر‌هایی که با این سرویس کار می‌کنند آسیب می‌زند. در حال حاضر برای آن‌ها بهتر است که کار خود را با برند‌های دیگری ادامه دهند.
هکری که مسئول این حمله‌ی سایبری بوده است، در پستی که در 4chan منتشر کرده بود اظهار داشت که این حمله را برای ” بوجود آمدن رقابت بیشتر بین سرویس‌های لایو استریم” انجام داده است چرا که ” جامعه‌ی مخاطبین Twitch بسیار رقت انگیز هستند”

با این که به نظر می‌رسد این فایل‌های فاش شده حاوی هیچ اطلاعات شخصی‌ای از کاربران نباشد، اما Twitch به کاربران خود توصیه کرده است که رمز خود را عوض کرده و قابلیت تایید دو مرحله‌ای را فعال کنند. چرا که با توجه به اظهارات هکر این تنها اولین بخش از فایل‌های فاش شده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم