دیجی کالا/ هواوی چند ماه قبل در چین از گوشی‌های سری P50 رونمایی کرد. حالا بعد از مدت‌ها انتظار، این شرکت اعلام کرده که گوشی‌های موردنظر اوایل سال ۲۰۲۲ راهی بازار جهانی خواهند شد.

اگرچه هواوی دلیل این تاخیر طولانی مدت در عرضه‌ی جهانی سری P50 را اعلام نکرده، ولی به احتمال زیاد این موضوع به کمبود جهانی تراشه برمی‌گردد. باید خاطرنشان کنیم گوشی P50 پرو در دو مدل مبتنی بر چیپست‌های کایرین ۹۰۰۰ و نسخه‌ی ۴G اسنپدراگون ۸۸۸ راهی بازار چین شده ولی گوشی P50 صرفا از نسخه‌ی ۴G اسنپدراگون ۸۸۸ بهره می‌برد. از طرف دیگر به دلیل تحریم‌های آمریکا، هواوی بازار چین را در اولویت خود قرار داده است.این تاخیر طولانی به این معناست که فاصله‌ی بین عرضه‌ی P50 برای بازار جهانی و معرفی سری P60 کوتاه‌تر از همیشه خواهد بود. البته در مورد معرفی سری P60 هنوز گزارش موثقی منتشر نشده و شاید هواوی به دلیل مشکلات تحریم موفق و دیگر چالش‌ها موفق به تولید این گوشی‌ها نشود. همچنین اگر گوشی‌های سری P60 عرضه نشوند، P50 باید با پرچم‌داران بهتر و جدیدتر رقابت کند و به همین خاطر احتمالا مورد توجه چندانی قرار نمی‌گیرد.

البته بعد از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، فروش گوشی‌های این شرکت روند نزولی داشته و این یعنی در بهترین حالت، گوشی‌های سری P50 رقیب قدرتمندی برای گوشی‌های ساخت سامسونگ و شیائومی نخواهند بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم