ايرنا/ وزارت بهداشت روسيه روز سه شنبه اعلام کرد که توزيع نخستين محموله واکسن کروناي روسي در مراکز درماني و بهداشتي براي واکسناسيون عمومي در اين کشور آغاز شد.

روابط عمومي وزارت بهداشت روسيه در بيانيه اي اعلام کرد: نخستين محموله واکسن کرونا با نام «اسپوتنيک-و» براي پيشگيري از بيماري واگير کرونا که در مرکز علمي اپيدميولوژي و ميکروب شناسي گاملياي وزارت بهداشت روسيه ساخته شده است، پس از آزمايش هاي لازم براي استفاده عمومي عرضه شد.

در بيانيه گفته شده است: انتظار مي رود در آينده نزديک محموله هاي اين واکسن به مناطق مختلف روسيه ارسال شود.

واکسن اسپوتنيک-و که حدود يک ماه پيش به صورت رسمي در روسيه ثبت شد، در سه مرحله آزمايش شد که مرحله سوم ان هفته گذشته صورت گرفت و در آن 3 هزار داوطلب در مسکو شرکت کردند.

سرگئي شايگو وزير دفاع روسيه، سرگئي سابيانين شهردار مسکو، ولاديمير ژيرينفسکي رهبر حزب ليبرال دمکرات روسيه ازجمله افرادي بودند که اين واکسن کرونا را دريافت کرده اند.

 آنا پوپووا رئيس سازمان حمايت از مصرف کنندگان روسيه (روس پاترب نادزور) دست اندرکار مبارزه با بيماريهاي واگير در روسيه اعلام کرده است که واکسن دوم کرونا در روسيه که در مرکز علمي وکتور در نووسيبيرسک ساخته مي شود، مرحله باليني آزمايش آن بپايان خواهد رسيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar