اعتماد/ رئيس پليس پيشگيري پايتخت گفت: از ابتداي سال ۹۹ تاکنون نسبت به مدت مشابه تنها ۳ درصد افزايش وقوع سرقت داشتيم.

سرهنگ جليل موقوفه‌اي در مورد اقدامات پليس در مورد آزار و اذيت‌هاي خياباني اظهار کرد: از ابتداي سال ۹۹ تاکنون نسبت به مدت مشابه تنها ۳ درصد افزايش وقوع سرقت داشتيم اما در بحث آزار و اذيت بانوان بايد بگويم که در کلانتري‌هاي پايتخت تعدادي گشت انتظامي داريم که محسوس هستند و با ماشين و لباس فرم در محلات گشت زني مي‌کنند.
وي افزود: تعدادي از همکارانمان که تيم‌هاي عملياتي، تجسس و معاون اطلاعات را تشکيل مي‌دهند، به صورت نامحسوس در بحث برقراري امنيت در محلات حضور دارند و اگر در بحث آزار و اذيت بانوان موردي مشاهده کنند، جزو جرايم مشهود به حساب مي‌آيد و به شدت برخورد خواهند کرد و نيازي به اعلام شکايت از طرف فرد آزار ديده نيست.
سرهنگ موقوفه‌اي با بيان اينکه نصب و احداث دوربين مي‌تواند اين آزار و اذيت‌ها را به حداقل برساند، بيان کرد: نصب و احداث دوربين يکي از الزامات است و به هر حال پليس پيشگيري ناجا يکسري اقداماتي را در دست انجام دارد.
رئيس پليس پيشگيري پايتخت گفت: البته طبق آماري که داريم، در کشور روسيه از زماني که از منزل خارج مي‌شويد تا زماني که وارد محل کارتان شويد دوربين به دوربين رصد مي‌شويد و اين کار باعث مي‌شود که کار پليس بسيار ساده‌تر شود و عرصه را براي مجرمين تنگ مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar