تسنیم/ یک مقام ارشد بهداشتی چین امروز (شنبه) اعلام کرد که دولت این کشور در فصل زمستان و بهار تمرکز خود را بر واکسیناسیون گروه‌های با ریسک بالا خواهد گذاشت.

به نقل از رویترز، ژنگ ییشین، معاون وزیر کمیسیون بهداشت ملی چین و مدیر کارگروه تحقیق و توسعه واکسن شورای ملی چین هشدار داد که تلاش‌های چین برای جلوگیری از شیوع کووید 19 با کاهش دما تحت فشار فزاینده قرار گرفت.

وی گفت: در زمستان و بهار انجام واکسیناسیون در بین برخی گروه های جمعیتی مهم از اهمیت زیادی برای جلوگیری از شیوع این بیماری قرار دارد.

به گفته این مقام چین در تلاش است تا به صورت فعال اقدام به ایمن سازی گروهی کرده و با واکسیناسیون گروه های با ریسک بالا شامل کارکنان صنایع فعال در سرما، گمرک، مراقبت های بهداشتی و حمل و نقل عمومی به صورت گام به گام این برنامه را اجرایی کند.

چین واکسن های دو شرکت سینوفارم و سینوواک بیوتک را از ماه جولای بر روی گروه های حساس و کارکنان بخش های بهداشتی و بازرسان مرزی مورد استفاده قرار داده است.

چین همچنین واکسن شرکت کانسینو بیولوژیک برای استفاده در ارتش این کشور را تایید کرده اما هنوز مجوز استفاده این واکسن در بین مردم صادر نشده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar