فارس/ گزارش‌های تأیید نشده از حمله به پایگاه آمریکایی «التنف» در شرق سوریه
برخی منابع خبری مدعی شدند که پایگاه آمریکایی «التنف» در جنوب شرق سوریه هدف حمله پهپادهای ناشناس قرار گرفته است.
حدود یک ساعت پس از ادعای برخی از منابع محلی سوری درباره حمله به پایگاه التنف، کانال تلگرامی «صابرین نیوز‌» به نقل از برخی منابع خبر داد که در این پایگاه آمریکایی صدای انفجار به گوش رسیده است.
شبکه قطری «العربی» نیز به نقل از برخی منابع مدعی شد که پهپادی ناشناس پایگاه التنف را که نیروهای ائتلاف بین‌اللملی در آن مستقر هستند، هدف قرار داده است.
این شبکه در ادامه ادعا کرد که نیروهای آمریکایی پس از این حمله، منطقه پرواز ممنوع اعلام کرده‌اند. با این حال، ائتلاف آمریکایی هنوز به این اخبار واکنش نشان نداده و آن‌ را رد یا تأیید نکرده است. 
تلویزیون العربی همچنین مدعی شد که نیروهای ائتلاف آمریکایی و عناصر گروه تروریستی «مغاویر الثوره» که مورد حمایت آمریکا هستند، در وضعیت آماده‌ باش قرار گرفته‌اند.
لحظاتی پس از انتشار این اخبار، یک مقام نظامی سنتکام در گفت‌و‌گو با شبکه «اسکای نیوز» حمله راکتی به پایگاه التنف را تأیید کرد؛ اما مدعی شد که هیچ یک از این نیروها مجروح نشده‌اند.
خبرگزاری «اسپوتنیک» نیز به نقل از چند منبع گزارش داد که یک پهپاد با چهار راکت پایگاه التنف در مثلث اردن، سوریه و عراق را هدف قرار داده است.
منابع مذکور می‌گویند که پس از این حمله در پایگاه التنف و مواضع نزدیک به آن، آتش شعله‌ور شده است.
با این حال، اسپوتنیک افزود که هنوز جزئیاتی درباره تلفات و خسارت‌ احتمالی ناشی از این حمله در دست نیست.
شبکه «المیادین» لحظاتی بعد به نقل از برخی منابع گزارش داد که این پایگاه آمریکایی با پنج پهپاد هدف حمله قرار گرفته است.
المیادین در ادامه اضافه کرد که در این حمله، خوابگاه نظامیان و پادگان‌های نظامی هدف قرار گرفته‌اند و حمله منجر به ویرانی گسترده و آتش‌سوزی شده است.
این گزارش در حالی منتشر شده است که پایگاه‌های آمریکا در میدان‌ نفتی «العمر» و میدان گازی کنیکوی استان دیرالزور در ماه‌های گذشته چند بار هدف حملات راکتی قرار گرفتند.
آمریکا در چند نقطه از منطقه «الجزیره» سوریه به‌ویژه در میدان‌های نفتی و گازی این کشور با هدف سرقت و قاچاق منابع پایگاه ایجاد کرده است.
واشنگتن با پشتیبانی شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) ماهانه منابع استخراج‌شده از میدان‌های مذکور را به پایگاه‌های خود در کشورهای مجاور قاچاق می‌کند

 

 
 
  
  
   

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar