نماد آخرین خبر

میقاتی از ماکرون برای حل بحران با عربستان کمک می‌خواهد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
میقاتی از ماکرون برای حل بحران با عربستان کمک می‌خواهد

ایسنا/ رسانه‌های لبنانی اعلام کردند که نخست وزیر این کشور قصد دارد در حاشیه کنفرانس آب‌وهوایی گلاسکو با رئیس جمهور فرانسه دیدار کرده و از او برای بحران به وجود آمده با عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس درخواست کمک کند.

به نقل از سایت صدی البلد، رسانه‌های لبنانی اعلام کردند که نجیب میقاتی، نخست وزیر این کشور قصد دارد در حاشیه کنفرانس آب‌وهوایی گلاسکو با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه دیدار کند.

میقاتی در این دیدار از نظرات ماکرون و نتایج تلاش‌های او با عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای حل بحران به وجود آمده در پی اظهارات جرج قرداحی، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان درباره جنگ در یمن مطلع خواهد شد.

نشست گلاسکو از امروز یکشنبه آغاز می‌شود و تا ۱۲ نوامبر ادامه دارد.

پیشتر عربستان، امارات، بحرین و کویت در اعتراض به اظهارات قرداحی درباره نقش کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در یمن، سفرای خود در لبنان را فراخواندند.

عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه لبنان در اظهاراتی مطبوعاتی گفت: قرداحی تاکید کرد که منافع لبنان پیش از منافع خودش قرار دارند اما برای تصمیم‌گیری نهایی در مورد استعفا در حال رایزنی است.

بوحبیب افزود: ما رسما از قرداحی درخواست نکردیم استعفا دهد، میقاتی نیز بارها تاکید کرده که کابینه‌اش هرگز استعفا نخواهد کرد و به حل بحران ادامه خواهیم داد.

وزیر خارجه لبنان با تاکید بر اینکه آنچه قرداحی گفته مربوط به یک ماه قبل از انتصابش به عنوان وزیر اطلاع‌رسانی بوده، گفت: درست نیست پارلمان در این مقطع زمانی از کابینه سلب اعتماد کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره