ایسنا/ اعضای شورای امنیت سازمان ملل قصد دارند از قطعنامه‌ای تحت حمایت آمریکا برای تحریم رهبران تبهکار هائیتی و حامیان تسلیحاتی و مالی آن‌ها حمایت کنند، اما هشدار دادند که این برنامه نباید تاثیرات انسانی شدیدی بر جمعیت این کشور داشته باشد.

به گزارش وبسایت روزنامه میامی هرالد، رونالدو کوستا فیلو، نماینده دائم برزیل در سازمان ملل گفت: پارامترهایی مانند استثنائات بشردوستانه در اجرای مسئولانه و موثر این تحریم‌ها مهم هستند.
روز دوشنبه به اعضای شورای امنیت سازمان ملل گفته شد که گرچه اعتراضات خشونت‌آمیز اخیر سرکوب شده، اما هائیتی هنوز با یک وضعیت چالش‌برانگیز مواجه است. پیش‌بینی می‌شود که قحطی تشدید شود، شرکت‌ها به فکر خروج از این کشور هستند و خدمات ضروری سلامت در حال توقف هستند.
سازمان ملل هشدار داد که کمبود سوخت ناشی از مسدودسازی آن توسط گروه‌های تبهکاری پایتخت هائیتی - که ترمینال اصلی سوخت این کشور است - باعث شده زنان باردار، نوزادها، کودکان و افرادی که شرایط خاص دارند نتوانند در بسیاری از بیمارستان‌ها خدمات درمانی دریافت کنند. به گفته سازمان ملل، وضعیت جاری همچنین بر تامین دارو و تجهیزات پزشکی تأثیر می‌گذارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar