ایرنا/ وزارت خارجه کانادا اعلام کرد که دولت این کشور ۴۲ فرد و ۲۱ نهاد دیگر در روسیه را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است.

به گزارش خبرگرازی تاس، بر اساس این اطلاعیه منتشر شده، آنتون کوتیاکوف وزیر کار و حفاظت اجتماعی روسیه، یوگنی پریماکوف جونیور رئیس آژانس فدرال روسیه برای کشورهای مشترک المنافع و شهروندان مقیم خارج از کشور و همکاری‌های بشردوستانه بین‌المللی و آناتولی تورکونوف رئیس پژوهشکده دولتی روابط بین‌المللی مسکو به فهرست تحریمی کانادا علیه روسیه افزوده شده‌اند.
همچنین برخی کارشناسان علوم سیاسی مانند فئودور لوکیانوف، آندری کورتونوف و دیمیتری ترنین همراه با افراد دیگری به فهرست تحریم‌های کانادا علیه روسیه افزوده شده‌اند.
از جمله نهادهای تحریم شده می‌توان به پژوهشکده دولتی روابط بین‌المللی مسکو، مدرسه عالی اقتصاد، جنبش میهن پرستانه نظامی یونرمی، انجمن جغرافیایی روسیه، باشگاه گفت وگوی والدای، کمیته ملی تحقیقات بریکس، جنبش کودکان و جوانان روسیه جنبش اول، روزنامه آنلاین وزگلیاد و روزنامه کومسومولسکایا پراودا اشاره کرد.
به گزارش ایرنا، دولت کانادا پیشتر (۲۷ مرداد) نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه ۱۵ شخص و ۳ نهاد روسی به اتهام نقض حقوق بشر و حمایت از خشونت علیه منتقدان دولت اعمال کرده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.
پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.
آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar