آخرين خبر/ نسخه جديد آخرين خبر (ورژن 7) با تغييرات اساسي به صورت رسمي در استورهاي مختلف منتشر شد.

از گوگل پلي ما در روزهاي نخست انتشار، به دقت پيام‌ها و مشکلات کاربران را زير نظر داشتيم و پس از بررسي آن‌ها بلافاصله آپديت بعدي (ورژن 7.1) منتشر شد. اما اين تغييرات اساسي شامل چه مواردي مي‌شود؟
به روز رساني ساختار خبر فوري و مهم در نسخه‌هاي قبلي و با توجه به آپديت‌هاي سيستم عامل اندرويد و سختگيري بيشتر براي استفاده بهينه از منابع باتري و اينترنت تلفن همراه، مشکلاتي در دريافت اخبار فوري و مهم پيش آمده بود. در نسخه جديد علاوه بر باز طراحي رابط کاربري خبر فوري و مهم، ساختار کدهاي آن نيز تغييراتي پيدا کرد و ارتباط‌هاي اضافي با سرور حذف شد تا کمترين ريسک قطعي ارتباط را داشته باشيم. با تست‌هاي مختلفي که بر روي گوشي‌ها و ورژن‌هاي مختلف اندرويد انجام شد، مشکلات به حداقل رسيد. همچنين از شما همراهان و آخرين خبري‌هاي عزيز هم تشکر مي‌کنيم که در اين آزمايش ما را همراهي کرديد و قبل از انتشار رسمي، نسخه‌هاي آزمايشي را براي کساني که اعلام آمادگي کردند ارسال کرديم. 
نيم بها شدن ترافيک مصرفي پس از پيگيري‌هايي که انجام داديم و با توجه به اينکه سرورهاي آخرين خبر تماماً در داخل ايران قرار دارند، ترافيک مصرفي آخرين خبر از اين پس نيم بها و با نرخ ترافيک داخلي محاسبه مي‌شود به روزرساني ليست اخبار در نگاه اول شايد بگوييد اتفاق چنداني نيفتاده است و فقط ظاهر ليست و کارت‌هاي خبري تغيير کرده. اما پشت ماجرا و شروط اضافي که منجر به اشغال حافظه و منابع پردازنده مي‌شد حذف شدند. در کاشي‌هايي که از دسته‌بندي‌هاي مختلف محتوا دارد مثل کاشي برگزيده، جذاب‌ترين و چندرسانه‌اي، نام کاشي بر روي کارت‌هاي خبري قرار گرفت تا بتوانيد با کليک بر روي آن مستقيماً به آن کاشي هدايت شويد. يکپارچه‌سازي کاشي ورزشي اگر از سال‌هاي گذشته همراه ما بوده باشيد، حتماً مي‌دانيد که بخش ورزشي يکي از پرمخاطب‌ترين بخش‌هاي آخرين خبر هست. در جام جهاني 2018، نسخه ويژه براي اين رويداد منتشر شد که حاوي امکانات مختلف ورزشي در آن بود، امکاناتي مثل پيش‌بيني مسابقات، جدول ليگ‌ها، نتايج زنده، آمار و جزئيات تيم‌ها، کل کل کردن در يک مسابقه؛ که حالا همه اين امکانات در کاشي ورزشي کنار هم قرار گرفته‌اند و اصلاحاتي هم بر روي آن‌ها انجام گرفته و هنوز هم براي آن برنامه‌هاي زيادي داريم. دنبال کردن ويدئوهاي هر بخش از آنجايي که يکي از اهداف آخرين خبر تقويت محتواي ويدئويي حوزه‌هاي مختلف هست، امکاني را در اپليکيشن قرار داديم تا بتوانيد ويدئوهاي هر بخش را به طور جداگانه دنبال کنيد. براي اينکار يک تب جدا به نام ويدئو در همه کاشي‌ها قرار گرفته که با کليک بر روي آن، ويدئوهايي که در آن کاشي منتشر شده به صورت جداگانه در اختيار شما قرار مي‌گيرد سازگاري با اندرويدهاي 8 به بالا گوگل در آپديت‌هاي اخير خود پس از اندرويد 8 تغييراتي براي بهبود مديريت منابع انجام داد و براي اينکه همه برنامه‌هاي توليد شده اندرويدي را نيز با خود همراه کند، يک برنامه زماني براي سازگاري با اندرويدهاي 8 و 9 اعلام کرد که ما هم با انجام اصلاحاتي در بخش‌هاي مختلف با اين برنامه همراه شديم. البته بايد اين نکته را بگوييم که از اينجا به بعد، گوشي‌هايي که اندرويد زير 4.0 دارند ديگر نمي‌توانند آپديت اخير را نصب کنند اما ارائه خدمات همچنان براي همه‌ي نسخه‌هاي آخرين خبر ادامه دارد. امکان حذف و اضافه کاشي‌ها براي شخصي‌سازي بيشتر امکانات اپليکيشن، کاربراني که داراي پروفايل باشند مي‌توانند کاشي‌هاي صفحه اصلي آخرين خبر را مديريت کنند. جابه‌جايي، امکاني بود که قبلا مهيا بود و الان نيز امکان حذف و اضافه کردن کاشي‌ها از طريق منوي اصلي برنامه، گزينه مديريت کاشي‌ها به اين نسخه افزوده شده است. امکان تايپ صوتي تايپ صوتي و تبديل صوت به گفتار با استفاده از ابزارهاي گوگل در اين زمينه، به اپليکيشن افزوده شده است و در قسمت جست و جو و درج کامنت مي‌توانيد با دقت بسيار بالا صوت خود را تبديل به متن کنيد. تغييرات اساسي ديگري نيز در راه است که به بحث کامنت‌ها و بازبيني آن ارتباط پيدا مي‌کند که به زودي مشکل دخالت انساني در تأييد و يا بايگاني کامنت‌ها را حل خواهد کرد آخرين قيمت‌ها سريع‌تر از هميشه بخش آخرين قيمت‌ها در آخرين خبر يکي از کاشي‌هاي مورد نياز و مهم هست که در شرايط اقتصادي فعلي اهميت بالايي دارد. به همين منظور با اصلاحاتي که در زيرساخت صورت گرفت، اطلاعات مربوط به نرخ ارز و طلا با سرعت بيشتري به روزرساني مي‌شود.
براي اطلاع از آخرين خبرهاي اپليکيشن آخرين خبر  کانال و صفحه اينستاگرام اپليکيشن آخرين خبر را دنبال کنيد کانال اپليکيشن آخرين خبر https://t.me/akharinkhabarApp صفحه اينستاگرام اپليکيشن آخرين خبر https://www.instagram.com/akharinkhabar.workplace