سیاست روز/ « حزب الله لبنان نابودگر تروریست‌ها » عنوان سرمقاله روزنامه سیاست روز به قلم سیاوش کاویانی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

در حالی که دنیا درگیر ویروس کرونا است و بسیاری از کشورها با مشکلات دیگری نیز روبرو هستند، اقداماتی از سوی برخی دولت‌ها دیده می‌شود که نشان از سناریوهای توطئه آمیز و دسیسه گرا دارد.
حزب الله لبنان، یک گروه و جریان سیاسی با شاخه نظامی در این کشور است که از سوی دولت و ملت لبنان به رسمیت شناخته شده است. حزب الله در طول حیات خود توانسته مقابل تهدیدات نظامی رژیم صهیونیستی، مانعی نفوذ ناپذیر ایجاد کند و علاوه بر آن در شرایط ویژه‌ای که به خاطر گسترش گروه‌های تروریستی تکفیری وهابی در منطقه ایجاد شد، نقش مثبت خود را بار دیگر ایفا کند.
حزب الله لبنان گرچه از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران برخوردار است، اما یک سازمان و نهاد قانونی مستقل، تعریف شده و رسمی در لبنان است. نزدیکی دیدگاه‌ها، گرایش‌های سیاسی و مذهبی این سازمان رسمی و قانونی اسلامی در لبنان به جمهوری اسلامی ایران باعث گسترش روابط میان این دو شده است که البته با واکنش‌های منفی رژیم‌هایی همچون رژیم صهیونیستی، آمریکا، سعودی و حتی برخی دولت‌های غربی گشته است.
حزب الله لبنان علاوه بر آن که در خط مقدم نبرد با رژیم صهیونیستی قرار دارد، در نابودی گروه تروریستی داعش که از حمایت‌های گسترده آمریکا، سعودی‌ها و صهیونیست‌ها برخوردار هستند، نقش اساسی داشته و دارد.
در کنار وظیفه حراست و حفاظت حزب الله از لبنان، اقدامات دیگری نیز از سوی این سازمان قانونی و رسمی انجام می‌شود که نشان از چند منظوره بودن این سازمان برای خدمات رسانی به مردم این کشور است.
اکنون که لبنان دستخوش تحولات و اعتراضات مردمی به خاطر اوضاع اقتصادی در این کشور است و ریشه این اعتراضات نیز به تحریکات عوامل خارجی به ویژه آمریکا و عربستان سعودی باز می‌گردد، حزب الله در شرایط ویژه ای که به خاطر ویروس کرونا در این کشور ایجاد شده، قابلیت‌های خود را به عرصه مقابله با کرونا آورده و توانسته است در این زمینه نیز کمک حال دولت و مردم لبنان بدون در نظر داشتن گرایش‌های مذهبی و سیاسی باشد.
حزب الله لبنان مدت‌ها است که از سوی آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارد، در حالی که ایالات متحده خود عامل اصلی در پرورش سازمان‌های تروریستی و حمایت از آنها است و در این راه رژیم‌هایی چون رژیم صهیونیستی و سعودی نیز در راستای اهداف آمریکا گام برمی‌دارند. ابراز خرسندی عربستان سعودی از اقدام دولت آلمان در قرار دادن نام حزب الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی، نشان از حقانیتی است که این سازمان قانونی در عرصه منطقه‌ای و بین المللی دارد، چرا که اقدامات حزب الله لبنان توانسته بسیاری از توطئه‌هایی که آل سعود در سوریه و در لبنان پیاده کرده خنثی کند و مانع از دخالت‌ها و فتنه انگیزی‌های رژیم سعودی در منطقه شود.
خرسندی رژیم صهیونیستی از اقدام دولت آلمان طبیعی است چرا که دشمن اصلی حزب الله لبنان در منطقه رژیم صهیونیستی است و غیر از این نیز واکنش دیگری از رژیم اسرائیل انتظار نمی‌رفت. دولت آلمان در راستای اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی گام برداشته است، تروریستی خواندن حزب الله لبنان را نمی‌توان به میل دولت مرکل دانست، بلکه فشارهای آمریکا و رژیم اسرائیل باعث شد تا چنین تصمیمی گرفته شود و این تصمیم ثابت می‌کند که رژیم‌ها و دولت‌هایی مانند آلمان تا چه اندازه از ضعف در استقلال سیاسی خود رنج می‌برند.
آیا می‌توان جایگاه حزب الله لبنان را در مبارزه با گروه‌های تروریستی موجود در منطقه به ویژه گروه تروریستی داعش نادیده گرفت؟!
اروپا مدیون حزب الله لبنان است، چرا که اگر ورود آنها به سوریه نبود، گروه‌های تروریستی پس از قدرت گرفتن در سوریه و عراق، اروپا را به ناآرامی می‌کشاندند همانطور که اقدامات تروریستی زیادی در برخی کشورهای اروپایی انجام دادند، اما اکنون که داعش در منطقه تضعیف شده، عملیات تروریستی در کشورها و شهرهای اروپایی اتفاق افتاده است.
روشن است که با اقداماتی مانند تصمیم دولت آلمان در تروریستی خواندن حزب الله لبنان، نه تنها این سازمان قانونی تضعیف نمی‌شود بلکه سیاست‌های چندگانه کشورهای غربی در نوع برخورد با ترور و تروریسم برای افکار عمومی جهان آشکارتر می‌شود.


#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید