کيهان/متن پيش رو در کيهان منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست

17 نماينده مجلس نامه‌اي را امضا کرده‌اند که خواستار رفع توقيف روزنامه همراه با شبکه‌هاي معاند در سياه‌نمايي عليه ايران شده است!
پيش از اين روزنامه جهان صنعت در نامه‌اي به نمايندگان مجلس از آنها خواسته بودند تا براي رفع توقيف اين روزنامه تلاش کنند.در نامه روزنامه جهان صنعت آمده بود: وظيفه روزنامه و خبرنگار، آگاهي‌بخشي و شفاف‌سازي است و از اين بابت دريافت و انتشار اخبار و اطلاعات مهم‌ترين وظيفه و عملکرد رسانه‌ها است. در مقابل اين عملکرد، وظيفه جامعه متمدن رعايت آزادي بيان و البته تضارب آراء است. بر اين مبنا رسانه‌ها و نشريات، بزرگراه‌هاي انديشه، بيان و فهم هستند؛ مصداقي روشن براي فعاليت کساني که خداوند در آيه مبارکه ۱۸ سوره کريمه زمر، آنان را هدايت شده مي‌داند اما گاهي تنگ نظري و بي‌سليقگي مقامات و تصميم‌گيران مسدود شدن اين بزرگراه‌هاي انديشه را رقم مي‌زند. همان اتفاقي که طي روزهاي گذشته براي روزنامه «جهان صنعت» رخ داد و هيئت نظارت بر مطبوعات به خاطر يک مصاحبه آن هم با کارشناسي که بارها با رسانه‌هاي فراگير گفت‌وگو کرده بود، تصميم به توقيف اين روزنامه گرفت.
گفتني است روزنامه جهان صنعت به دليل گفت‌وگو با شخصي که عضو ستاد کرونا معرفي شده بود و ادعاي مهندسي‌شدن آمار کرونا توقيف شد. اما محمدرضا محبوب‌فر که سخنانش باعث توقيف روزنامه جهان صنعت شده است، مي‌گويد عضو ستاد مذکور نيست. همچنين يک منبع نزديک به هيئت نظارت بر مطبوعات گفته است: جعل در هويت رسمي منبع خبر و معرفي دروغين او به عنوان عضو ستاد ملي مقابله با کرونا، اعلام آمار نجومي سيصد و بيست هزار کشته کرونا در ايران و سبقت گرفتن از رسانه‌هاي معاند در سلب اعتماد افکار عمومي از وزارت بهداشت به عنوان خط مقدم مقابله با کرونا ، زير سؤال بردن اقدامات کادر بهداشت در تشخيص و پيشگيري و مقابله با کرونا و ارائه اطلاعات کاملا جعلي و خلاف واقع بدون مدرک و سند مهم‌‌ترين دليل تصميم به توقف روزنامه جهان صنعت است. در موضوعات متعدد و مسائل مختلف گذشته نيز در چندين نوبت تذکر شفاهي کتبي و مذاکره حضوري با مديرمسئول اين روزنامه در ممانعت از اخبار خلاف واقع و جعلي انجام شده بود.
در واقع اقدام روزنامه مذکور، تقليد و تکرار سناريوي شبکه‌هاي معاندي مانند بي‌بي‌سي و ايران اينترنشنال سعودي بوده است.
با اين وجود معلوم نيست که چه کسي، 17 تن از نمايندگان مذکور را به حمايت از يک روزنامه همکار با جريان معاند شانتاژ رسانه‌اي ترغيب کرده است؟!

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar