اعتماد/متن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست

 براساس اعلام رسانه‌ها جلسه دانشجویان دانشگاه شریف با علیرضا زاکانی شهردار تهران به مناسبت روز دانشجو به جنجال کشیده شد. علیرضا زاکانی در میانه سخنان خود زمانی که در مورد اقدامات خود در زمان نمایندگی در خصوص مبارزه با فساد صحبت می‌کرد، با واکنش برخی دانشجویان مواجه شد و با عصبانیت به آنها پاسخ داد که «آنقدر غیرت داشتم بروم دادگاه؛ شما حاضرید یک سیلی بخورید؟» پاسخ دانشجویان به این اظهارات اما زاکانی را خشمگین‌تر  و آنها را گروه فشار خطاب کرد. در ابتدای این جلسه چندین نفر از دانشجویان به بیان نقطه‌نظرات، انتقادات و ابهامات خود درباره موضوعات مختلف حاکم بر فضای دانشگاه، اداره پایتخت و کشور پرداختند. علیرضا زاکانی در میانه سخنان خود زمانی که درمورد اقدامات خود در زمان نمایندگی در خصوص مبارزه با فساد صحبت می‌کرد، با واکنش برخی دانشجویان مواجه شد و با عصبانیت به آنها پاسخ داد که «آنقدر غیرت داشتم بروم دادگاه؛ شما حاضرید یک سیلی بخورید؟» پاسخ دانشجویان به این اظهارات اما زاکانی را خشمگین‌تر کرد.
علیرضا  زاکانی شهردار تهران که به مناسبت روز دانشجو راهی دانشگاه شریف شده بود، خطاب به دانشجویان دانشگاه شریف گفت: «نظام تبلیغی غرب که هزاران جنایت را انجام می‌دهد، به فکر زن ماست؟ به فکر زندگی ماست؟ به فکر آزادی ماست؟ او به فکر اینهاست؟ (دانشجویی می‌گوید: نکند شما به فکر ما هستید؟» زاکانی: «سکوت....») 
به گزارش خبرگزاری دانشجو، زاکانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش یادآور شد: «بنده 60، 70 بار برای مبارزه با فساد دادسرا رفته‌ام، لااقل 7بار دادگاه رسمی رفته‌ام برای مبارزه با فساد. اگر اسم کسانی که با آنها مبارزه کرده‌ام را اینجا ببرم، ممکن است اتفاقاتی بیفتد. (دانشجویان از زاکانی می‌خواهند اسم آنها را ببرد) 
زاکانی در ادامه گفت: (اسم) ببرم؟ پس خودتون را محکم نگه دارید (خنده دانشجویان) بنده وزیر اطلاعات را به مجلس آوردم. برای اولین‌بار در تاریخ جمهوری اسلامی سه بار دادگاه رفتم موفق بیرون آمدم.»
دانشجویان از زاکانی پرسیدند نتیجه‌اش چه شد؟ زاکانی گفت: « نتیجه‌اش؟ نتیجه‌اش را هم به شما می‌گویم. با آقای مرتضوی دادستان تهران، با دو تن از معاونان رییس‌جمهور. وزیر نفت. (زاکانی خطاب به دانشجویان گفت، ‌چقدر عجله دارید، خودتان رو نگه دارید) با تمام آدم‌خوارها و کسانی که فیل را مثل مار بوآ می‌خوردند و هاضمه‌شان هم نفخ نمی‌کرد. اینقدر غیرت داشتم برم دادگاه. شما حاضرید یک سیلی بخورید؟ (اعتراض دانشجویان) صبر کنید، پرونده بهتون می‌دهم، با هم بیاید بریم.»
دانشجویی فریاد می‌زند: «این چه نظامی است که سرتا پایش فاسد است؟»  (تشویق دانشجویان)  زاکانی در واکنش به این اظهارات ادامه می‌دهد: «آن نظامی که سرتا پایش فاسد است، امریکاست، اسراییل است، عربستان است. همه اینهاست. بیشین بابا مرد حسابی. گوش بدید. من می‌گویم شما شعار فساد را می‌دهید، من 20سال است برای فساد دادگاه می‌روم. قصه تعریف می‌کنید برای کسی که با واقعیت‌ها طرف است. این چه حرفی است شما می‌زنید. گوش بدید می‌گه فساد، فاسده، کی فاسد است. من فاسدم؟ (دانشجویان می‌گویند: شما و همان کسانی که مردم را می‌کشند). 
این چهره اصولگرا با فریاد ادامه می‌دهد: «همان که مردم را می‌کشد؟ (فاسد) همان (ی) است که چاقو تو جیبش می‌گذارد، میاد تو دانشگاه. همون خائنی که از محیط دانشگاه استفاده می‌کنه، فحش میده به ارکان نظام. همان خائنی که چاقو میگذاره تو جیبش، دانشجوی ما را سلاخی می‌کنه. بله... اون خائنه، اون فاسده... کسی نیامده با شما صاف و صادق صحبت کنه، مرد حسابی، همین جوری حرفای دلت رو تو اینترنت خوندی، اومدی اینجا تکرار می‌کنی؟ (صدای اعتراض دانشجویان) صبر کنید، امروز نه طاقت داشتید نه... شما گروه فشارید، (زاکانی دانشجویان را خطاب قرار می‌دهد) آهای گروه فشار، فرار نکنید، بشنوید کسی که اومده حق انقلاب را از شما بگیره (به شما بگه) اینقدر تحمل داشته باشید. نکته بعد... اینا رو گفتم که حواستون جمع باشه با شعار و گروه فشار کسی به جایی نمیرسه؛ مرد باشید، ‌بیایید به میدون. فساد هست، یقه مفسد را بگیرید، بکشونیدشون پایین. فساد هست...»
زاکانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: بنده نامزدی بودم که شورای نگهبان تشخیص داد در تراز ملی بتوانم رییس‌جمهور شوم. آمدم در مناظرات شرکت کردم. خودم هم بودم. آنچه که خودم می‌دانستم را گفتم، تجربه خودم را گفتم، دانش خودم را گفتم و سعی کردم فیلم بازی نکنم، فکر نمی‌کنم فیلم هم بازی کرده باشم. همانجا هم گفتم باید انقلاب صورت بگیرد. بنده سال 92، 96 و 1400که در انتخابات شرکت کردم، ایده‌ام، ایده انقلاب سوم بود. تو کشور باید یک انقلاب صورت بگیرد تا کشور درست شود، کشور نیاز به انقلاب دارد.» در این حین دانشجویان اعلام کردند: می‌خواهیم انقلاب کنیم، نمی‌گذارید انقلاب کنیم که... زاکانی در واکنش به این اظهارنظر جوان دانشجو گفت: «اون که بچه‌بازی است، این حرفا چیه. بشین بابا. وقتی می‌خوای اسم انقلاب را بیاوری، خوب گلوت را بمال که گیر نکنه تو گلوت. انقلابی که رحم به رفتگر ما نمی‌کند و اینقدر نامردند که با چاقو رفتگر ما را می‌زنند در منطقه 5، انقلابی که اینقدر نامردند که می‌آیند بچه مردم رو... این چه انقلابی است؟!»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar