گیم اسکن/از اولین روزهای بازی‌های تیراندازی، ماوس و کیبورد به عنوان والاترین ابزار برای تجربه‌ی این آثار به حساب می‌آمده‌اند. با ماوس و کیبورد، دقت و سرعت بالاتر از گیم‌پد است و برای همین شاهد هستیم حرفه‌ای‌ها بیشتر با ماوس مسابقه می‌دهند تا با دسته. اما این به معنی کنار گذاشتن دسته نیست چون با کمی تمرین می‌شود مقابل خیلی از شاخ‌های ماوس و کیبوردی قد علم کرد. ماوس و کیبورد، گزینه‌های زیادی برای تقویت نشانه‌گیری دارند اما آنچه بین تمام بازی‌ها و تمام ابزارهای بازی مثل دسته یا کیبورد مشترک است همانا تمرین و تمرین و تمرین بیشتر به حساب می‌آید.

کامل در https://gamescan.net/?p=85253چند توصیه‌ی مختصر برای بهتر شدن هدف‌گیری با دسته هستند که همه می‌توانند آن‌ها را انجام بدهند. این کارها شما را تبدیل به پروردگار تیراندازی اول شخص نخواهند کرد اما برای شروع مسیر، مفید خواهند بود. فقط بدانید که قرار نیست با این کارها به دقت تیراندازی Shroud برسید. پس لطفاً توقعات فضایی را بگذارید کنار.
اکثر بازی‌های تیراندازی دارای تنظیمات پیش‌فرضی برای نشانه هستند که فقط به درد اطفال می‌خورند! معمولاً حساسیت نشانه به صورت پیش‌فرض پایین است و با توجه به سرعت بالای بازی‌های امروزی، این مسئله واقعا معضل به حساب می‌آید. برای کم کردن مشکل نشانه‌گیری با دسته، بهتر است حتما قبل از بازی، تنظیمات حساسیت آن را دستکاری و بیشتر کنید تا جایی که هدف‌گیری، روان و در عین حال سریع شود. وقتی حساسیت افزایش پیدا کند زمان مورد نیاز برای قلق‌گیری و پیدا کردن میزان کافی برای حرکت دادن آنالوگ هم افزایش پیدا می‌کند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم