ویجیاتو/ وقتی به بازی نگاهی می‌اندازیم، نمی‌توان باور کرد که بازی ساخت دست تنها یک نفر باشد. Mekorama عنوانی شاهکار است که در نگاه اول، مینیمال و دوست داشتنی بودنش را به رخ ما می‌کشد. اما نباید این بازی را دست‌ کم گرفت! در دل این بازی دوست داشتنی، غولی بی‌ شاخ و دم خوابیده است که می‌تواند شما را حسابی درگیر و کند و تجربه‌ای عالی از یک بازی مینیمال پازلی روی پلتفرم موبایل باشد.

شما در بازی با رباتی بامزه به نام B سر و کله دارید، رباتی که پس از سقوط فضاپیمایش، خودش را در سیاره‌ای مرموز و مکعبی شکل پیدا می‌کند. حالا این وظیفه شماست که B را راهنمایی کنید تا از این سیاره جهنمی مکعبی شکل، خارج شود و به دنبال فضاپیمایش برود. اما در این مسیر شما تنها نیستید و شخصیت‌های بامزه کوچک دیگری نیز همراه شما خواهند بود که می‌توانید روی کمک آن‌ها حساب کنید. اما فراموش نکنید که اولویت اول و آخر شما، فرار از این سیاره است.

بازی موبایلی Mekorama یک عنوان کاملا آفلاین است.

وقتی صحبت از عناوین پازلی می‌شود، اولین چیزی‌‌که به ذهنمان می‌رسد؛ معماها و پازل‌های بازی است و Mekorama نیز از این قاعده مستثنی نیست. پازل‌های بازی و مراحل آن، به خوبی طراحی شده‌اند و بازی دست شما در انجام مراحل بازی کاملا باز گذاشته است. معما‌های Mekorama هیچ خط قرمزی ندارند و این موضوع کاملا بسگی به نحوه استراتژی شما دارد که چگونه مراحل بازی را با توجه به استدلال‌های منطقی خودتان، پیش ببرید. Mekorama یک بازی ساده پازلی نیست و شما برای پیشروی در مراحل بازی، باید دیدی عمیق به محیط داشته باشید و جزئیات هر مرحله را دقیق بررسی کنید.

تنوع خوب مراحل بازی و از طرفی گشت و گذار در دنیای مکانیکی آن ، سبب شده است تا Mekorama متمایزتر از دیگر عناوین پازلی موبایلی باشد. بازی از شما نمی‌خواهد که تفکری منطقی داشته باشید، اتفاقا برعکس؛ گاهی باید بی‌منطق به مراحل آن نگاه کنید و تلاش کنید که احمقانه‌ترین راه‌های ممکن را بروید. این موضوع، دقیقا همان دلیلی است که بازی Mekorama را تبدیل به تجربه‌ای فوق‌العاده و سوررئال از یک بازی پازلی کرده.

از طرفی گیم‌پلی بازی به شما اجازه می‌دهد که خودتان مراحل بازی را طراحی کنید و آن‌ها را با دیگر بازیکنان به اشتراک بگذارید تا آن‌ها را نیز به چالش بکشید. بازی اگرچه روندی خطی دارد، اما گیم‌پلی جذاب و تنوع خوب مراحل، باعث می‌شود که بازی در دراز مدت همچنان جذاب باشد. از طرفی شما این قابلیت را دارید که برای داشتن دیدی بهتر، تمامی وجه‌های مراحل مکعبی شکل بازی را بررسی کنید و بهترین راه را برای حل کردن معماهای بازی پیدا کنید.

نسخه اندروید مورد نیاز: 4.4 و بالاتر
حجم: 10 مگابایت

لینک دانلود برای اندروید و آی او اس

برای دانلود بازی‌ها و اپلیکیشن‌هایی که برای ایرانی‌ها در دسترس نیستند می‌توانید از این روش استفاده کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم