ايسنا/ رمان‌هاي «رژه اشباح»، «شاگرد ته ‌کلاس»، «درخت هالووين»، «جنگ برفي»، «دختري که صورتش را جا گذاشت» و «اين قصه به روايت من» براي نوجوانان و مجموعه داستان «شب هزار و دوم و افسانه‌هايي ديگر» براي بزرگسالان منتشر شده است.

 «رژه اشباح» نوشته کاترين تنکوئري با ترجمه فرانک معنوي امين از مجموعه رمان راحت‌خوان در ۳۹۲ صفحه با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و قيمت ۶۰ هزار تومان در انتشارات پيدايش راهي بازار شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: اگر «آنيمه»(انيميشن ژاپني)  و «مانگا»(کميک ژاپني) را دو رأس يک مثلث فرض کنيم، راس سوم آن «رمان راحت‌خوان» است. اين رمان‌ها مي‌تواند هر ژانر و مضموني داشته باشد و ممکن است مناسب کودک و يا بزرگسال باشد. ولي به هر حال به نوعي بايد به فلسفه و اخلاقيات بپردازد. بي‌آن‌که از سادگي و رواني متن بکاهد و درگير صنايع ادبي و تمثيل و تشبيهات پيچيده شود. رمان راحت‌خوان به هر حال بايد مطالعه‌اش براي خواننده راحت باشد.

 ساکي ياماموتو مجبور است براي تعطيلات به خانه مادربزرگش برود. آماده شدن براي مراسم‌هاي سنتي خسته‌کننده است ولي چيزي که ساکي انتظارش را ندارد، گيرافتادن در نفرين اشباح است. او مجبور است به کمک سه شبه محافظ، نفرين باستاني را بشکند يا تا ابد در جهان اشباح اسير شود.

 همچنين رمان «شاگرد ته کلاس» نوشته آنجالي. ق. رئوف با ترجمه شهره نورصالحي در ۲۷۸ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قيمت ۵۵ هزار تومان در نشر يادشده عرضه شده است.

 در نوشته پشت جلد کتاب مي‌خوانيم: دوستي مرز نمي‌شناسد. قبلا ته ‌کلاس ما يک صندلي خالي بود، اما حالا پسري به اسم احمد رويش مي‌نشيند. مثل من نُه‌سالش است، اما بچه عجيبي است، نه حرف مي‌زند، نه لبخند. حتي آبنبات ليمويي هم که من عاشقش هستم دوست ندارد. اما به زودي مي‌فهمم که احمد بداخلاق نيست، پناهنده است و از جنگ فرار کرده، از جنگ واقعي. هرچه بيشتر از سرگذشتش باخبر مي‌شوم، بيشتر دلم مي‌خواهد کمکش کنم. اما کمک کردن به او کار آساني نيست...

 ديگر  رمان منتشرشده  در نشر پيدايش براي نوجوانان، «درخت هالووين» نوشته ري بردبري با ترجمه مهدي بنواري است که در ۲۲۴ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و بهاي ۴۵ هزار تومان منتشر شده است.

 در پشت جلد کتاب نوشته شده است: در شب هالووين، هشت پسر براي گرفتن شکلات بيرون مي‌روند، ولي متوجه مي‌شوند يکي از دوستان‌شان گم شده است. آن‌ها به کمک شخصيتي مرموز در زمان و مکان سفر مي‌کنند. تا دوست گمشده‌شان را پيدا کنند.

 ري بردبري، نويسنده شاهکارهاي بسياري از جمله «حکايت‌هاي مريخ» و «درخت هالووين» است. او در اين کتاب با داستاني جذاب به مراسم و آداب و رسوم فرهنگ‌هاي مختلف در باب مرگ و شب مردگان زنده مي‌پردازد.

«جنگ برفي» (دفتر خاطرات بچه لاغرمردني) نوشته جف کيني با ترجمه نسرين مهاجراني نيز  در ۲۲۴ صفحه مصور، با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قيمت ۴۰ هزار تومان در نشر يادشده در دسترس بچه‌ها قرار گرفته است.

در نوشته پشت جلد کتاب عنوان شده است: وقتي بارش برف، مدرسه راهنمايي گرگ هفلي را تعطيل مي‌کند محله آن‌ها تبديل به ميدان جنگ مي‌شود. رقيب‌ها سر تصاحب زمين با هم مي‌جنگند. آن‌ها قلعه‌هاي بزرگ برفي مي‌سازند و يک نبرد برفي حماسي شکل مي‌گيرد.  جنگ براي نجات است و گرگ و رولي دشمن را زير نظر دارند. برف‌ها آب مي‌شوند و سوال اينجاست که قهرمان واقعي اين جنگ کيست؟

 «دختري که صورتش را جا گذاشت» نوشته عليرضا برازنده‌نژاد هم در ۱۹۲ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و بهاي ۴۲ هزار تومان در نشر پيدايش عرضه شده  است.

در پشت جلد کتاب مي‌خوانيم: دو قلمرو «دانگن» با نشان گوزن و «زمير» با نشان مار سابقه جنگي ديرينه دارند. پيامي عجيب از پدر نورا، رهبر دانگن، مي‌رسد. او قلمرو خود را رها کرده و رفته است به منطقه ممنوع که مي‌گويند موجوداتي وحشي نگهبان آن‌جا هستند. نوراي نوزده‌ساله بايد رأس ساعت ۹:۳۰ راه بيفتد و خود را به نزديکي‌هاي آن منطقه ممنوع برساند. او بايد مأموريتي را بر عهده بگيرد. مأموريتي که با هر تلاش نورا براي پيداکردن دليل آن، مرموزتر مي‌شود؛ رازي که مقاومت مي‌کند. نورا به موانعي بر مي‌خورد که انجام مأموريت در ساعت مقرر را پيچيده مي‌سازد: موتورسوارهاي گرگ‌نشان زمير، يک رقيب عشقي، دوست‌هايي که نادانسته مانع مي‌تراشند و مرشدهايي که گويي مي‌دانند راز مأموريت نورا چيست؛ رازي که قاعده زندگي در آن سرزمين را به هم مي‌ريزد، زندگي موقت است و محدود و تکرارشونده.

ديگر کتاب منتشرشده در نشر پيدايش، «اين قصه به روايت من» نوشته سالي گاردنر با ترجمه فرمهر اميردوست است که در ۲۴۸ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و بهاي ۴۲ هزار تومان  در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

در پشت جلد کتاب آمده است: آن‌ها به زمين آمدند تا عشق را پيدا کنند.

«مهم نيست چندبار بگويم. کسي حرفم را باور نکرده.»

از وقتي دوست صميمي جزمين، بکي، ناپديد شده همه او را سرزنش مي‌کنند. بکي از ساختماني بلند مي‌پرد اما هيچ‌وقت به زمين نمي‌رسد، انگار که بين زمين و آسمان محو شده، همه فکر مي‌کنند جزمين در ناپديد شدن او دست داشته است، اما در واقع بکي به دنياي ديگري سفر کرده؛ دنيايي که در تلاش است با محبت و عشق آشنا شود.

 همچنين  مجموعه داستان «شب هزار و دوم و افسانه‌هايي ديگر» نوشته تئوفيل گوتيه  با ترجمه نازنين عرب در ۱۲۸ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و بهاي ۲۵ هزار تومان در نشر يادشده منتشر شده است.

کدام يک از آن دو، زنجير طلا، شب هزار و دوم و شواليه همزاد داستان‌هاي اين مجموعه هستند.

در پشت جلد کتاب نوشته شده است: داستان‌هاي اين مجموعه در دنياي فانتري و غربي با ته‌مايه‌اي رمانتيک نوشته شده‌اند و اين چنين مهر تئوفيل گوتيه را بر خود دارند. از پاريس تا يونان و از آن‌جا تا قلب مشرق‌زمين، هر بار عشق در دنيايي که گوتيه ترسيم مي‌کند به چالش کشيده مي‌شود. آيا عشق در ايستادگي عاشق است که معنا مي‌گيرد يا از خودگذشتگي معشوق؟ جدال با خويشتن خويش است يا صلح با همتاي ديگر؟ گوتيه پاسخ خود را دارد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar