ایسنا/ کتاب‌های «مربای شیرین»، «زمستان ۶۲»، «گفت‌وگو با شیاطین»، «خاک بکر»، «قصه عشق»، «قوی سیاه»، «نه آدمی»، «موهبت کامل نبودن»، «احتیاط در ریسک کردن است» و «زندگی خود را طراحی کنید» گویا شده‌اند.
 موسسه نوین کتاب گویا اعلام کرده در بهمن‌ماه ۱۰ عنوان کتاب صوتی جدید در این موسسه منتشر شده و این آثار در موضوعات مختلفی هستند تا سلیقه مخاطبان متفاوت را برآورده کنند؛ اعم از روانشناسی، داستان، تاریخ، رمان، کسب و کار و... .

کتاب صوتی «گفت‌وگو با شیاطین»  نوشته ریکاردو اُریزیو با صدای احمد گنجی منتشر شده است. نویسنده در این کتاب به سراغ هفت دیکتاتور معاصر رفته و درباره نحوه به قدرت رسیدن آن‌ها و همچنین برکناری‌شان از قدرت سخن گفته است. او احوال آنان را پس از شکست نیز بررسی کرده است.


تاکنون نوین کتاب گویا ترجمه‌ها و رمان‌های متعددی از اسماعیل فصیح را در قالب کتاب صوتی منتشر کرده است. اکنون رمان «زمستان ۶۲» که یکی از رمان‌های اسماعیل فصیح در حوزه جنگ ایران و عراق است، با صدای محسن بوالحسنی تولید و منتشر شده است.

همچنین مخاطبانی که به شنیدن خلاصه رمان‌های بزرگ جهان علاقه‌مندند، می‌توانند کتاب صوتی «خاک بکر»  نوشته ایوان سرگیویچ تورگینف نویسنده معروف روسی را با صدای سروش کشاورز بشنوند. در کتاب  «خاک بکر» زن و مرد جوانی که زندگی عاشقانه‌ای دارند، تلاش می‌کنند با نادیده گرفتن شرایط، و ایستادن در برابر استبداد قدرتمندان آن زمان، زندگی خود را بسازند. همچنین نویسنده در این رمان عاشقانه، انقلاب روسیه را نیز پیش‌بینی کرده است.

زندگی واقعی و عاشقانه ۲۶ زوج در کتاب «قصه عشق» نوشته رابرت جی استرنبرگ نقل شده است که با شنیدن آن می‌توان انواع داستان‌های عاشقانه واقعی در زندگی را پیدا کرد. این کتاب با صدای متین بختی در قالب کتاب صوتی منتشر شده است.

کتاب صوتی «قوی سیاه» نوشته نسیم نیکلاس طالب با صدای حسن آزادی از گویندگان رادیو منتشر شده است. مضمون اصلی کتاب درباره کوری انسان‌ها در ارتباط با رویدادهای محتمل است. توجه زیاد به مسائل کم‌اهمیت و تمرکز روی جزییات باعث می‌شود که ما از تاثیر بزرگ رویدادهای بزرگ غافل شویم. کتاب «قوی سیاه» در سال ۲۰۰۷ منتشر شده و در ارزیابی ساندی تایمز به عنوان یکی از ۱۲ کتاب اثرگذار بعد از جنگ جهانی دوم توصیف شده است.

برای علاقه‌مندان به داستان‌هایی که برآمده از زندگی افراد است، کتاب «نه آدمی» که رتبه دوم پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبی ژاپن را دارد، با صدای مصطفی هرآیینی منتشر شده است. در این کتاب ماجرای زندگی مردی نقل می‌شود که از کودکی در تنهایی خود فرو رفته و قبل از خودکشی، در حالی که به الکل اعتیاد داشته، زندگی‌نامه‌اش را با تجربیات عجیبش نقل می‌کند.


کتاب صوتی «موهبت کامل نبودن» نوشته برنه براون با صدای ندا پوریان، گوینده و دوبلور منتشر شده است. این کتاب که با ترجمه احمد آل احمد در انتشارات کتاب کوچه منتشر شده، درباره توضیح مفاهیم عشق، تعلق و اصالت است. هدف براون این است که ما به یک تعریف مشترک از واژه‌ها برسیم تا در روابط‌مان کمتر دچار آسیب شویم.


کتاب «احتیاط در ریسک کردن است» اثری در حوزه کسب و کار است. این کتاب را که نوشته رندی گیج است (یکی از افرادی که از فقر به اوج ثروت می‌رسد) امیرمحمد صمصامی خوانده. رندی گیج گرچه در نوجوانی از دبیرستان اخراج شد و به دام اعتیاد افتاد و حتی تا مرز ورشکستگی نیز پیش رفت اما اکنون یکی از موفق‌ترین متخصصان موفقیت در دنیا است.

متین بختی، گوینده و دوبلور، کتاب «زندگی خود را طراحی کنید» نوشته بیل برنت و دیو اوانز را نیز خوانده است. این کتاب از پرفروش‌ترین آثار در سال ۲۰۱۶ آمریکا بوده است. نویسنده‌ها در این کتاب به مخاطب آموزش می‌دهند تا آینده‌ای را که دوست دارد خلق و به آن دست پیدا کند. همچنین نویسندگان این اثر، با نقل داستان‌های مختلف، به شکل عملی، شیوه مواجهه با مشکلات را نیز آموزش می‌دهند.

نوین کتاب گویا آثار متعددی از هوشنگ مرادی کرمانی را تاکنون در قالب کتاب صوتی منتشر کرده است. یکی از آن‌ها «مربای شیرین» با صدای حسن علیکرمی و آهنگسازی مهدی زارع بوده است. اکنون این اثر با ویرایش جدید و در نسخه جدیدی بازنشر شده است. ماجرای «مربای شیرین» از یک اتفاق ساده شکل گرفته، پسری می‌خواهد در یک مربا را باز کند، اما نمی‌شود. نه تنها خودش نمی‌تواند، حتی دیگر افراد هم مثلا همکلاسی‌ها و معلم‌ها و پلیس‌ها هم نمی‌توانند و بدین ترتیب یک داستان پرتعلیق شکل می‌گیرد. «مربای شیرین» کتاب برگزیده سال ۱۹۹۹ میلادی از سوی کتابخانه بین‌المللی مونیخ آلمان نیز بوده است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar