خبرگزاري کتاب ايران/مجموعهٔ داستاني هري پاتر به ۶۵ زبان زنده دنيا ترجمه و به ‌طور تقريبي در ۵۰۰ ميليون نسخه منتشر شده و يکي از پرفروش‌ترين کتاب‌هاي تاريخ محسوب مي‌شود.
 
به نقل از ديلي‌ميل، جوآن رولينگ با نام اختصاري جي.کي‌.رولينگ نويسنده مشهور انگليسي و خالق مجموعه داستان‌هاي هري‌پاتر و مدرسه جادوگري اخيراً فاش کرده است که از ترس شوهر سابقش داستان‌هاي هري‌پاتر را با نام اختصاري چاپ مي‌کرده است. مجموعهٔ داستاني هري پاتر به ۶۵ زبان زنده دنيا ترجمه و به ‌طور تقريبي در ۵۰۰ ميليون نسخه منتشر شده  و يکي از پرفروش‌ترين کتاب‌هاي تاريخ محسوب مي‌شود.
 
رولينگ اين داستان‌ها را با نام اختصاري خود منتشر کرده و حالا دليل آن را ترس از هرگونه اقدام شوهر سابقش جرج آرانتس عنوان کرده است. رولينگ گفت: به خاطر جلوگيري از هرگونه سوءاستفاده آرانتس اين کتاب‌ها را با نام اختصاري چاپ کردم. رولينگ تنها 18 ماه با آرانتس زندگي کرد و در سال 1993 از او جدا شد.
 
نويسنده 55ساله انگليسي افزود: حتي در گفتگو با ناشرم مي‌خواستم کتاب را با نامي متفاوت چاپ کنم چون از اقدامات پارانوئيدي شوهرم مي‌ترسيدم. البته خودم خيلي از اين مسئله خوشحال نيستم و دوست داشتم کتاب با نام کامل چاپ شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar