آخرین خبر/ گذشته زیباست زیرا انسان هرگز احساس زمان حال را درک نمی‌کند. بعدها آن احساس گسترش می‌یابد. به همین خاطر است که احساسات کاملی دربارهٔ حال نداریم و احساسمان فقط دربارهٔ گذشته است.
-ویرجینیا ولف

نویسنده با بیانی شیوا و خواندنی، داستان زندگی‌اش را می‌نویسد و چنان به صراحت از فضای خانوادگی خود پرده برمی‌دارد که همه‌ی مخاطبان را تا آخر کتاب با خود همراه می‌کند.
این دختر جوان که تا سال‌ها شناسنامه ندارد و به اجبار خانواده مجبور است کار کند، به سختی تحصیل می‌کند و دنیای تازه‌ای برای خود می‌سازد و سرآخر به دانشگاه‌های معروف مثل کمبریج و هاروارد می‌رسد.
کتاب تحصیلکرده به عنوان یکی از ده کتاب برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد و بیش از ۶۲ هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار داشت.

تارا وستوور سال ۱۹۸۶ در آیداهو به دنیا آمد. سال ۲۰۰۸ از دانشگاه بریگام یانگ لیسانس گرفت و پس از آن در دانشگاه کمبریج با بورسیه‌ی (بیل و ملیندا) گیتس به تحصیل ادامه داد. سال ۲۰۰۹ از کالج ترینیتی کمبریج، فوق‌لیسانس فلسفه گرفت و سال ۲۰۱۰ دانشجوی پژوهشگر تمام‌وقت هاروارد شد. تارا وستوور به کمبریج برگشت و سال ۲۰۱۴ مدرک دکتری تاریخ را از این دانشگاه گرفت. این کتاب نخستین اثر اوست.

علی ایثاری‌کسمایی، متولد ۱۳۲۵ در روستای کسما در گیلان، روزنامه‌نگار و مترجم پیشکسوت است که از او پیش از این دو کتاب معروف و پرفروش «تاریخچه‌ی خصوصی خانه» و «صعود زندگی من» در نشر آموت منتشر شده است.
کتاب «تحصیل‌کرده» نوشتهٔ «تارا وستوور» و ترجمهٔ «علی ایثاری‌کسمایی» در ۴۹۶ صفحه و به قیمت ۶۶۰۰۰ هزار تومان از سوی نشر آموت به چاپ رسیده است.

برگرفته از اینستاگرام aamout

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar