logo

برگزاری دو مسابقه در ماه رمضان

منبع
ايسنا
بروزرسانی
برگزاری دو مسابقه در ماه رمضان

ایسنا/ سازمان فرهنگی شهرداری تهران تا پایان ماه رمضان دو مسابقه را با نام‌های «بانوی بی‌مثال» و «رازهای آسمانی» برگزار می‌کند.

  به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، مدیریت آفرینش‌های ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مسابقه داستان «بانوی بی‌مثال» را با محوریت زندگی و شخصیت نخستین بانوی مسلمان حضرت خدیجه(س) برگزار می‌کند.

این مسابقه در سه رشته برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان در این مسابقه می‌توانند آثار خود را در قالب‌های داستان کوتاه، مینی‌مال و داستان کودک درباره شخصیت و زیست حضرت خدیجه(س) برای دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند. برگزیدگان این مسابقه به ترتیب ۴۰، ۳۰ و ۲۰ میلیون ریال جایزه دریافت خواهند کرد.

علاقه‌مندان تا نیمه تیرماه فرصت دارند آثار خود را به‌همراه اطلاعات نویسنده (شامل نام و نام خانوادگی، سن، تحصیلات و شماره تماس) به‌نشانی bimesal1401@gmail.com بفرستند. آثاری در این جشنواره پذیرفته خواهد شد که پیش از این در جشنواره دیگری شرکت نکرده یا در جایی منتشر نشده‌باشد.

در خبر برگزاری این مسابقه عنوان شده است: حضرت خدیجه(س) نه‌تنها نخستین بانوی مسلمان و همسر نبی اسلام بودند بلکه در دشوارترین تنگناهای اقتصادی و سیاسی و اجتماعی به حمایت دین نوپای اسلام پرداختند. عنوان این مسابقه از حدیث پیامبر اعظم(ص) درباره حضرت خدیجه که فرمودند «مثل خدیجه پیدا نخواهد شد. خدیجه در آن هنگام که مردم مرا تکذیب کردند، مرا تصدیق کرد، و مرا با ثروت خود برای پیشرفت دین خدا یاری کرد. خدا به من دستور داد خدیجه را به قصر زمرّدی که در بهشت دارد و هیچ رنج و زحمتی در آن نیست، بشارت دهم.» برداشت شده‌است.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با واحد آفرینش‌های ادبی سازمان فرهنگی هنری به شماره ۹۶۶۵۳۲۲۰ تماس بگیرند.

سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران همچنین مسابقه آنلاین «رازهای آسمانی» را همزمان در ماه مبارک رمضان از تاریخ 27 فروردین تا 9 اردیبهشت‌ماه مصادف با 14 تا 27 رمضان به‌صورت آنلاین برگزار می‌کند.

این مسابقه هم‌زمان با اجرای ویژه‌برنامه «بر آستان جانان» سازمان به‌همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه چهار، از طریق فضای مجازی و به‌صورت فراگیر اجرا می‌شود.

رازهای آسمانی با شعار رمضان جشن بندگی و صبر و با هدف انس با قرآن و بهره‌برداری از متون مرجع دینی با محوریت قرآن کریم و همچنین گسترش فرهنگ حلم، صبر، احترام، آرامش و مهربانی در روابط فردی، جمعی و خانواده و توجه به موضوع ارتباط با خدا و عبادت برگزار می‌شود.

ایجاد جریان فرهنگی در شهر و ماه نزول قرآن، فراهم آوردن زمینه‌های گسترش فضایل اخلاقی در جامعه و همچنین ایجاد فضای شادابی و نشاط معنوی و تمایز آن با سایر ماه‌ها با تاکید بر رمضان‌المبارک بودن این ماه از اهداف مسابقه رازهای آسمانی‌ عنوان شده است.

این مسابقه تحت عناوین و موضوع‌هایی از بخشش، صبر، قناعت، توکل، عبادت، ولایت، تقوا، عدالت، انصاف، امید، نشاط، انفاق، پاک‌زبانی، مجاهدت و نشاط است.

مسابقه به‌مدت 14 شب از 14 تا 27 رمضان برگزار خواهد شد. این برنامه، یک مسابقه برخط (آنلاین) با موضوع‌های چهارده‌گانه است که از تاریخ 27 فروردین تا 7 اردیبهشت‌ماه 1401 برگزار خواهد شد. هر شب چهار سوال چهارگزینه‌ای با توجه به موضوع‌های روز و از طرف کارشناسان مذهبی و با محوریت قرآن طراحی خواهد شد که مخاطبان تا ساعت ۲۱ همان روز فرصت دارند به سوالات جواب دهند. هر روز به چهار نفر از کسانی که به سوالات پاسخ درست دهند، هدیه اهدا می‌شود.

از علاقه‌مندان خواسته شده در کانال روبیکا به‌نشانی https://rubika.ir/Eshragh عضو شوند و یا سوالات مسابقه رازهای آسمانی در صفحات اینستاگرام فرهنگسراهای شهر تهران، پایگاه خبری به آدرس fhnews ، پرتابل سازمان فرهنگی farhangsara.ir سامانه شمس به آدرس i.farhangihonari.ir و سامانه شهرداری به آدرس www.tehran.ir دریافت کنند و پاسخ سوالات را به شماره تلفن 200018374 ارسال کنند.

اسامی برندگان در روز عید فطر 11 اردیبهشت‌ماه طی قرعه‌کشی مشخص می‌شود و برگزیدگان معرفی خواهند شد. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک https://rubika.ir/Eshragh به کانال مسابقات رازهای آسمانی بپیوندند و برای اطلاعات بیشتر با شماره 1837 تماس بگیرند. همچنین برای اطلاع بیشتر به صفحه اینستاگرام فرهنگسرای اشراق به نشانی Eshragh.farhangsara @ و به سایت eshragh.farhangsara.ir مراجعه کنند.
https://aparat.com/v/z8D3W


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره