خبرگزاری کتاب ایران/ کتاب «نامه‌هایی برای ایران» نوشته دکتر حسن سبحانی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی شامل 22 نامه‌ای است که طی سه دهه گذشته در مناسبت‌های گوناگون از سوی نماینده مجلس و استاد اقتصاد دانشگاه تهران خطاب به مقامات و مسئولان کشور نوشته شده است.
 
انتشارات کویر کتاب «نامه‌هایی برای ایران» نوشته دکتر حسن سبحانی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی را روانه بازار کتاب کرد.

حسن سبحانی چهره شاخصی در میان نمایندگان ادوار مجلس است او در دوران حضور در مجلس شورای اسلامی تلاش کرد که نماینده دغدغه‌مندی باشد. نگاهی به آثاری که از او به جا مانده نشان از تلاش او به عنوان نماینده مساله‌مند و ایران‌دوست دارد.  

یکی از این نامه‌ها با عنوان «نامه به نماینده‌های مجلس هفتم درباره «ایران» ثبت شده که در بخشی از این نامه می‌خوانیم: «تحقیقا یکی از مغفول‌ترین امور ما بررسی این موضوع است که هر یک از نهادهای رسمی کشور، مناسبات خود را با شاکله نظام سیاسی، چگونه مشمول افزایش سطح و ارتقاء کارآمدی قرار می‌دهد و در این بین مجلس شورای اسلامی به عنوان نهادی که «عصاره فضائل ملت» و «در راس امور» می‌تواند باشد یکی از عمده‌ترین نهادهایی است که باید از چنبره غفلت از تعریف مناسبات و تعیین میزان تاثیربخشی خویش بر نظام‌های سیاسی،اقتصادی و اجتماعی کشور و به تبع آن بر خرده نظام‌های دیگر بیرون آمده، بایدها و نبایدهای کارکرد خود را مورد بازنگری قرار داده، سمت و سوی حرکت خویش را با آنچه از آن انتظار می‌رود هماهنگ و متناسب سازد.»

در بخش دیگری از این نامه آمده است: «همواره این ضرورت وجود دارد که ما در پی آسیب‌شناسی روند امور در مجلس باشیم و به این سوال پاسخ دهیم که چرا قوی نیستیم؟ این ضعف وقتی خود را بهتر نشان می‌دهد که کشور خویش را با سطح دانش و تکنولوژی و رفاه و رشد و توسعه و تحولات روزافزون در بعضی دیگر از کشورها مقایسه کنیم و به عظمت و عمق کار و راهی که در رسالت خویش داریم وقوف آگاهانه‌تری پیدا کنیم. عظمتی که هم به احیاء اسلام ناب محمدی و هم به ابقای توام با افتخار ایران اسلامی در جغرافیای سیاسی جهان امروز معطوف می‌شود.»      

انتشارات کویر کتاب «نامه‌هایی برای ایران» نوشته دکتر حسن سبحانی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در 408 صفحه و به بهای 170 هزار تومان به بازار کتاب فرستاد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar