مهر/ کتابی «آخ! پایت را بلند کن!» نوشته سوسن حیاتی به‌تازگی با تصویرگری ملیکا جمشیدیان توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و راهی بازار نشر شده تا به کودکان خردسال مهارت هم‌زیستی و مهربانی با جانداران و موجودات ریز و ذره‌بینی را بیاموزد. این‌کتاب یکی از عناوین مجموعه کتاب‌های مرغک است که کانون پرورش فکری منتشر می‌کند.

کتاب‌های مرغک مجموعه‌ای از آثاری برای خردسالان است برای تولید کتاب‌های قصه، که همراه با بازی و سرگرم کردن کودکان به آن‌ها کمک می‌کند دنیای پیرامون‌شان را بهتر حس کنند و بشناسند، با کنجکاوی به دنیا بنگرند و حساس و جست‌وجوگر بر بیایند و در نهایت ذهن‌شان پرورش یابد و نیروی اندیشه در آن‌ها رشد کند.

پدران و مادران همیشه این جمله را در گوش کودکان زمزمه می‌کنند که «وقتی راه می‌روید زیر پایتان را نگاه کنید شاید موجودات ریزی در حال رفت‌وآمد باشند، آن‌ها زنده‌اند و باید مراقب‌شان باشیم.»

در این زمینه کتاب «آخ! پایت را بلند کن!» برای خردسالان بالای ۴ سال یا گروه سنی نوباوه منتشر شده است.

در صفحه‌هایی از این کتاب این کلمات تکرار شده است:

آخ! پایت را بلند کن! زیر کفشت را نگاه کن! خم شو… بیش‌تر… بیش‌تر… بیش‌تر… و در هر صفحه داستان کوتاهی از زندگی یک موجود در حال حرکت برای بچه‌ها بیان شده است. به‌عنوان مثال یک بابا مورچه که توی این سرمای زمستان یک دانه برنج پبدا کرده و آن را می‌برد که مامان مورچه برای پسرشان مورچون و دخترشان مورچک که زیر باران خیسِ خیس شده‌اند، یک سوپ گرم و خوشمزه درست کند...

این‌کتاب با ۱۶ صفحه مصور و قیمت ۴۰ هزار تومان منتشر شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar