ایسنا/ رئیس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی در پیامی نوروز ۱۴۰۲ را تبریک گفت.

 به نقل از روابط‌عمومی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، متن پیام کاظم موسوی بجنوردی از این قرار است: «آمد نوروز هم از بامداد/آمدنش فرخ و فرخنده باد

نوروز ۱۴۰۲ بر همه ایرانیان و دوستداران و دلبستگان نوروز فرخنده و خجسته باد.

سالی دیگر، پر فراز و نشیب گذشت و امید است که سال نو سرشار از امید و بهروزی و نیکی باشد.

هر اندازه که توفان سهمگین حوادث بر میهن ما تاختن می‌آورد، ارزش نوروز بیشتر آشکار می‌شود؛ فرهنگ و تمدنی که ایرانیان را در طول تاریخ کنار یکدیگر نگاه داشته و در تاروپود هستی این ملّت تنیده شده است. نوروز، پیام دوستی ایرانیان را چون نسیم بهاری به جای‌جای جهان برده و خود همچون نشانه‌ای از فرهنگ و تمدّن ایران درآمده است. باید ارزش‌های انسانی نوروز را بیشتر شناخت و بر این نقطه وصل شگفت‌انگیز میان ایرانیان و نوروزدوستان در سرتاسر گیتی تأکید کرد.

در سالیان اخیر، کوشش برای رخنه در وحدت ملّی و میهنی ما بسی بیشتر از گذشته‌ها افزایش یافته است و اینک دانشمندان و پژوهشگران برای معرفی هرچه بیشتر و بهتر مبانی تاریخ و تمدّن و فرهنگ ایران وظیفه‌ای دوچندان بر عهده دارند. به‌ویژه که می‌باید پیوسته گسترش وسایل ارتباط جمعی و شتاب در اطلاع‌رسانی، را در نظر داشت. با تقویت هرچه بیشتر مبانی وحدت ملّی، می‌توان به آینده امیدوار بود و راه‌های پیشرفت را با بیشترین‌ میزان همدلی پیمود.

امیدوارم که سال نو را در اندیشه پیشرفت هرچه بیشتر برای آینده میهن عزیز آغاز کنیم.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar