ایرنا/ جمیله علم‌الهدی در خصوص موضوع کتاب اخیر خود بیان کرد: کتابی که نوشته ام راجع به زن است و همانطور که گفتم بعد از خواندن کتاب خانم اوباما آن را به رشته تحریر درآوردم. بنده سعی کردم که مستندات تاریخی و استدلال‌های علمی زیادی را بیاورم. امیدوارم که کتاب را بخوانید و بعد از چند دقیقه در رابطه آن، نظر شما را بدانم.

علم‌الهدی با اشاره به نگارش کتاب هنر زنانه زیستن، بیان‌کرد: کتاب همسر اوباما را که یک خاطرات منسجم از بانوی اول آمریکا است مطالعه کرده‌ام و به این فکر کردم اگر در رابطه با یک دختر ایرانی چنین کتابی نگارش شود، چه خواهم نوشت، به همین جهت کتابی در رابطه با هنر زنانه زیستن نگارش کردم و در این کتاب سعی کردم که دیدگاه خود درباره هنر زنانه زیستن را بیان کنم و نگاه‌هایی که در رابطه با تعریف زنان از خودشان است همانند خود پنداری و عزت نفس بیان کنم و چالشی که اکنون از تعریف زن پیش آمده را به نمایش گذاشتم. شاید این کتاب در جواب کتاب همسر اوباما نوشته شده است.

همسر رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: معلوم است که با ایشان همراه نیستم زیرا ایران و بانوان ایرانی را نمی شناسند. آمریکایی ها و خیلی از ملت ها ایران را یک منطقه جغرافیایی می دانند، کشوری با یک مساحت در زمین اما ایران در واقع یک تاریخ است.

علم‌الهدی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که ایرانی شدن یک حالت انتخابی است و در عین حال بیشتر کتابهای اندیشمندان و فیلسوفان آمریکایی به زبان فارسی ترجمه شده است. چراکه ایرانی‌ها تواضع علمی دارند و خیلی دوست دارند که هرجایی که از دانش، معرفت و معنویت موجود است آنرا مطالعه کنند لذا بنده تصورم این است که در بین آمریکایی‌ها کمتر چنین تواضعی وجود دارد و کمتر با فرهنگ ما آشنا هستند.

وی تصریح کرد: بنده به درس علاقه دارم و حمایت‌های همسرم در تحصیل و فعالیت‌های من نیز موثر بوده است بنابراین می‌خواهم بگویم خانواده های ایرانی نیز همینطور هستند.

علم‌الهدی در خصوص موضوع کتاب اخیر خود بیان کرد: کتابی که نوشته ام راجع به زن است و همانطور که گفتم بعد از خواندن کتاب خانم اوباما آن را به رشته تحریر درآوردم. بنده سعی کردم که مستندات تاریخی و استدلال‌های علمی زیادی را بیاورم. امیدوارم که کتاب را بخوانید و بعد از چند دقیقه در رابطه آن، نظر شما را بدانم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar