خودرو بانک/ پس از ايجاد کمپين مردمي براي توليد يک خودروي الکتريکي پرحاشيه در سال 2016 ميلادي، در نهايت شرکت نوپاي صنعت خودروسازي جهان يعني لويسد موتور (Lucid Motor) تصميم به ساخت تنها محصول الکتريکي کامل خود براي بازار گرفت، اما در سال 2018 ميلادي بودجه مورد نياز اين شرکت تامين نشد تا اولين محصول الکتريکي لوسيد موتور قبل از راه اندازي به انبار کارخانه بازگردد.

اما اين پايان روياي شرکت لوسيد موتور براي تبديل شدن به يک خودروساز واقعي نبود و در اين بين صندوق دارايي ‌هاي مستقل عربستان سعودي وارد عمل شد و با سرمايه گذاري هنگفت 1 ميليارد دلاري براي راه اندازي و توسعه محصولات الکتريکي جديد، اين شرکت را حمايت کرد. حال اين شرکت بهتر و قوي تر از هميشه بر روي اولين و تنها محصول حال حاضر خود يعني "لوسيد اير" کار مي کند تا محصولي شگفت انگيز راهي بازار کند، خودرويي که طبق گفته ها مي آيد تا حتي براي قوي ترين خودروهاي الکتريکي بازار هم چالش برانگيز باشد.

اين خودرو قرار است به قدري خوب باشد که حتي مهندس سابق شرکت خودروسازي تسلا را هم به تحسين خود وادار کرده است. در کنار مشخصات فني بسيار خوب و سه موتور 600 اسب بخاري که در مجموع 1800 اسب بخار قدرت توليد مي کنند، شارژر اين خودرو است که در جهان بي نظير بوده و مي تواند يکي از نقاط قوت اين خودرو در مقايسه با ديگر خودروهاي الکتريکي به شمار آيد.

اين خودرو در واقع مجهز به مجموعه باتري هاي ليتيوم يون سفارشي 16.7 کيلووات ساعتي است که مي تواند با يکبار شارژ کامل باتري هاي خود تا حداکثر 650 کيلومتر کارايي داشته باشند که تقريبا با خودروي تسلا مدل S در يک سطح قرار مي گيرد، اما برتري اين خودرو در شارژ باتري و سيستم شارژ آن خواهد بود که باعث مي شود تا مالکان اين خودرو زمان کمتري براي شارژ کامل آن تلف کنند.

پشتيباني از شارژ 900 ولتي و همچنين واندرباکس اختصاصي، مي تواند اين اتومبيل را به يکي از برترين خودروهاي الکتريکي جهان تبديل کند. به لطف معماري الکتريکي بيش از 900 ولتي و همچنين استفاده از سلول هاي ليتيوم يون سفارشي براي باتري هاي اتومبيل در کنار سيستم مديريت حرارتي پيشرفته براي کارايي بيشتر باتري ها، مي توان در هر دقيقه انرژي کافي براي پيمايش مسافتي بيشتر از 32 کيلومتر را دريافت کرد.

با بيشينه نرخ شارژ 300 کيلووات، شارژرهاي فوق سريع اين اتومبيل مي تواند در عرض تنها 20 دقيقه باتري هاي ليتيوم يوني آن را به طور کامل شارژر کند و براي کيلومترها از آن استفاده کرد. موضوع ديگري که خودروي لوسيد اير مي تواند مشتريان خود را براي خريد وسوسه کند، همکاري با شرکت الکتريفاي آمريکا خواهد بود که از طريق شبکه گسترده ايستگاه هاي شارژر در سراسر آمريکا، مالکان اين خودرو به مدت 3 سال مي توانند شارژ رايگان از ايستگاه هاي شارژ اين شرکت دريافت کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar