مهر/ گزارش آماري توليد و تحويل تجمعي خودروهاي توليدي کشور تا ۳۰ مرداد سال ۹۹ منتشر شد که نشان از افزايش ۲۱ درصدي کل توليدات خودروي در ۵ ماهه نخست نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.
گزارش آماري توليد و تحويل تجمعي خودروهاي توليدي شرکت‌هاي ايران خودرو و سايپا تا ۳۰ مرداد ماه سال ۹۹ منتشر شد که نشان از افزايش ۲۱ درصدي کل توليدات خودروي در ۵ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

بنابراين آمار ارائه شده از سوي اداره کل صنايع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتداي سال ۹۹ تا ۳۰ مردادماه، کل توليد تجمعي دو شرکت ايران خودرو و سايپا، ۳۶۰ هزار و ۵۹۹ دستگاه بوده که در مقايسه با توليد ۲۹۸ هزار و ۳۰۷ دستگاه خودرو در سال ۹۸، افزايش ۲۱ درصدي در توليد ثبت شده است.

طبق اين گزارش تعداد خودروهاي تحويلي دو شرکت بزرگ خودروسازي در مجموع ۲۸۶ هزار و ۳۶۳ دستگاه بوده که در مقايسه با تعداد ۲۶۳ هزار و ۵۳۷ خودروي تحويلي، افزايش ۹ درصدي حاصل شده است.
در ۵ ماه نخست امسال، همچنين تعداد تحويلي تعهدات جاري با ۳۴ هزار و ۱۴۸ دستگاه رشد ۲۳۹ درصدي در اين بخش را ثبت نموده است.

همچنين در اين گزارش از کاهش ۱۳ درصدي موجودي کل خودروهاي تجاري در پارکينگ فروش و کاهش ۲۸ درصدي خودروهاي ناقص در ۵ ماهه نخست امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل اشاره شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar