اقتصادآنلاين/ نايب رييس مجلس مشکل صنعت خودرو را ضعف در سياستگذاري و راهبري دانست و با اشاره به افزايش قيمت خودرو گفت: سازوکار پيشنهادي ما عرضه خودرو در بازار بورس کالاست که البته ملاحظاتي نيز دارد و بايد اقدامات موازي ديگري نيز در کنار اين اصلاح صورت پذيرد.
اميرحسين قاضي زاده هاشمي ، با اشاره به بازديد اخير خود از ايران‌خودرو و سايپا گفت: طي بازديد از دو خودروساز بزرگ کشور به اين نتيجه رسيدم که ضعف‌ها و مشکلات صنعت خودروي کشور نه فني است و نه علمي. بلکه مشکل صنعت خودرو، ضعف در سياستگذاري و راهبري است.

وي افزود: به طور کلي مي‌توان ريشه مسائل صنعت خودرو را به سه موضوع نسبت داد. الگوي قيمت گذاري و فروش، الگوي شرکت‌داري و حکمراني شرکتي و الگوي استراتژي صنعتي. در الگوي فعلي قيمت‌گذاري و فروش، به دليل فقدان ظرفيت رقابت با خودروسازان خارجي، واردات خودرو به کشور محدود نگاه داشته شده است. اين موضوع منجر به پيدايش امکان محدود کردن عرضه و ايجاد بازار شبه انحصاري شده است که طبيعتاً قيمت بازار را بالا خواهد برد.

نماينده مردم مشهد در مجلس ادامه داد: الگوي قيمت گذاري بر اساس هزينه تمام شده که در شوراي رقابت صورت مي‌پذيرد مي‌کوشد نفع ناشي از بازار انحصاري را محدود سازد. تجربه نشان داده است خودروسازان با بالا نگاه داشتن يا بالا نشان دادن هزينه‌ها سعي مي‌کنند قيمت را نزد شوراي رقابت بالا ببرند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar