نماد آخرین خبر

قابلیت تشخیص رنگ چراغ راهنمایی در سیستم راننده خودکار

منبع
اسب بخار
بروزرسانی
قابلیت تشخیص رنگ چراغ راهنمایی در سیستم راننده خودکار

اسب بخار/ شرکت تسلا به تازگي اعلام کرد در تلاش است با به روزرساني سيستم راننده خودکار مورد استفاده در اتومبيل‌هاي الکتريکي خود، امکان تشخيص رنگ چراغ راهنمايي و خواندن علايم مربوط به محدوديت سرعت را فراهم کند.

اين ويژگي که با عنوان Speed Assist Improvements معرفي شده است، به منظور افزايش دقت اطلاعات مربوط به سرعت خودرو در جاده‌هاي محلي، از علايم رانندگي نصب شده در کنار جاده‌ها استفاده مي‌کند. اين علايم در تصاوير مربوط به رانندگي به نمايش درآمده و موجب اعلام محدوديت سرعت مي‌شود.
علاوه بر اين قرار است راننده خودکار تسلا قابليت تشخيص رنگ چراغ راهنمايي را نيز به دست آورد تا به رانندگاني که متوجه سبز شدن چراغ نشده‌اند، هشدار دهد.


انتظار مي‌رود اين به روز رساني‌ها در چند هفته آينده در تمام خودروهاي تسلا فعال شوند و اين خودروهاي الکتريکي را يک قدم ديگر به خودروهاي بدون راننده نزديک کنند. در حال حاضر پس از شنيدن صداي هشدار چراغ سبز، لازم است راننده شخصا در مورد حرکت دادن خودرو تصميم‌گيري کند، اما به زودي اين خودروها قابليت تصميم‌گيري در رابطه با اين نوع امور را نيز به دست مي‌آورند و با تشخيص محدوديت‌هاي سرعت، مي‌توانند همواره سرعت حرکت خودرو را در محدوده تعيين شده، حفظ کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar