پدال/ شرکت کوچک دانمارکی زنوو هایپرکار TSR-S خود را به انگلستان آورده است. این هایپرکار تولید محدود در تابستان امسال طی رویدادی برای علاقه‌مندان به نمایش درخواهد آمد. مدیرعامل زنوو در مورد این خودرو می‌گوید:

استقبال از TSR-S در انگلستان خارق‌العاده بوده است و ما بسیار خوشحالیم که TSR-S را با کسانی که از این برند حمایت می‌کنند به اشتراک بگذاریم. افراد زیادی مشتاق نشستن پشت فرمان این خودرو و مشاهدهٔ آن در عمل هستند.

زنوو TSR-S از بدنهٔ فیبر کربنی، رینگ‌های سبک‌وزن با لاستیک‌های میشلن اسپرت کاپ ۲ و یک بال عقب بسیار بزرگ برخوردار است. این بال با ایجاد درگ اضافی در هنگام کاهش سرعت، به‌عنوان یک ترمز هوایی عمل می‌کند و در پیچ‌ها نیز بادی‌رول را به حداقل می‌رساند.

این هایپرکار دانمارکی به یک پیشرانهٔ ۵.۸ لیتری V8 توئین سوپرشارژ مجهز است که ۱۱۷۷ اسب بخار قدرت و ۱۱۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. وزن خشک خودرو نیز تنها ۱۴۹۵ کیلومتر بر ساعت است و به همین دلیل می‌تواند ظرف ۲.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند درحالی‌که حداکثر سرعت آن به‌صورت الکترونیکی روی ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.


 

هرسال تنها پنج دستگاه از TSR-S در مقر زنوو در دانمارک ساخته می‌شود. این شرکت قیمت هایپرکار خود را برای بازار بریتانیا اعلام نکرده اما قیمت آن در اروپا از ۱.۴۵ میلیون یورو آغاز می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar