ایران جیب/ این خودروی مزدا که در نمایشگاه مرکزی شرکت بهمن موتور در معرض نمایش قرار گرفته است در واقع آخرین خودرو تولیدی مزدا3 نیو تیپ چهار است که رنگ جذاب و خاصی در بدنه و حتی رینگ دارد.

پس از پایان کار مونتاز خودروی مزدا 3 در ایران شرکت بهمن موتور آخرین خودروی تولید شده در این کارخانه را با رنگی خاص در معرض نمایش گذاشت.

 مزدا ۳ یکی از محبوب ترین سدان های مونتاژی بازار ایران به حساب می آید که در زمینه بازار فروش دست دوم نیز بسیار موفق است. این خودرو هم اکنون در نمونه صفر کیلومتر فقط تا مدل 98 در بازار وجود دارد .

مزدا 3 نیو به موتور دو لیتری مجهز است. این پیشرانه قدرتی حدود ۱۴۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۸۷ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده ۵ سرعته اتوماتیک، وظیفه انتقال توان را به چرخ های جلو دارد.

با وجود اینکه کمپانی مزدا نسل چهارم این خودرو را معرفی کرده و به عبارتی، نمونه موجود در بازار ایران گزینه ای از رده خارج به حساب می آید، اما نسخه تیپ ۴ این خودرو دارای امکاناتی هست که همچنان قابلیت رقابت این خودروی مونتاژی را با دیگر برقرار می سازند.

در آخرین سال تولید این خودرو (1398) مطابق گزارش ارزشیابی کیفی خودرو که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد مزدا 3 نیو از 5 ستاره کیفی موفق به اخذ 4 ستاره کیفی شده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar