نماد آخرین خبر

درگی که انتظار آن‌را ندارید! تویوتا هایلوکس در برابر فولکس‌واگن آماروک

منبع
پدال
بروزرسانی

پدال/ تويوتا هايلوکس و فولکس‌واگن آماروک از محبوب‌ترين پيکاپ‌هاي بازار اروپا هستند. اين خودروها معمولاً بار حمل مي‌کنند يا خودروهاي مسابقه‌اي خراب را يدک مي‌کشند و به همين دليل انتظار نداريم آن‌ها را در يک مسابقهٔ درگ ببينيم اما بااين‌حال، کارواو تصميم گرفته اين دو پيکاپ را در مسير ۴۰۰ متر در برابر هم قرار دهد. هايلوکس به يک پيشرانهٔ ۲.۸ ليتري چهار سيلندر توربوديزل مجهز است که ۲۰۴ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نيوتن متر گشتاور توليد مي‌کند.

از سوي ديگر، آماروک از يک موتور ۳ ليتري V6 توربوديزل با ۲۵۸ اسب بخار قدرت و ۵۸۰ نيوتن متر گشتاور استفاده مي‌کند؛ بنابراين واضح است که آماروک در اين نبرد برتري قاطعي در قدرت دارد اما شايد هايلوکس بتواند اين اختلاف را با حالت‌هاي اسپرت و پاور خود جبران کند. بااين‌حال، در عمل اين حالت‌ها هيچ تفاوتي ايجاد نمي‌کنند و آماروک کاملاً هايلوکس را در گردوغبار خود جا مي‌گذارد. در همهٔ مسابقه‌هاي درگ و رولينگ همين اتفاق تکرار مي‌شود و پيکاپ تويوتا حتي در آزمايش ترمز هم مغلوب مي‌شود.

هرچند هايلوکس در اين رقابت کاملاً مغلوب رقيب آلماني شد اما نسخهٔ GR که شايعه شده براي نسل بعدي آن ارائه خواهد شد، احتمالاً در پيست‌هاي درگ هم حرف‌هايي براي گفتن خواهد داشت. گفته مي‌شود GR هايلوکس به پيشرانهٔ ۳.۳ ليتري V6 توئين توربو ديزلي نسل جديد لندکروزر مجهز خواهد شد که ۳۰۵ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نيوتن متر گشتاور دارد. اگر اين شايعات صحت داشته باشند، هايلوکس مي‌تواند به رقيبي براي فورد رنجر رپتور تبديل شود.

مشخصات فني

فولکس‌واگن آماروک

تويوتا هايلوکس

پيشرانه۳.۰ ليتري V6 توربوديزل۲.۸ ليتري I4 توربوديزل
قدرت۲۵۸ اسب بخار۲۰۴ اسب بخار
گشتاور۵۰۰ نيوتن متر۵۸۰ نيوتن متر
گيربکس۸ سرعته اتوماتيک۶ سرعته اتوماتيک
محور محرکچهارچرخچهارچرخ
وزن۲۲۶۰ کيلوگرم۲۱۲۵ کيلوگرم
قيمت۴۳ هزار پوند۴۰ هزار پوند

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar