باشگاه خبرنگاران/ آئودي از اتومبيل شاسي بلند مسابقه اي جديد خود که مناسب براي آفرود است، رونمايي کرد.
 
پس از معرفي R۸ LMS GT۳ Evo II، بخش اتومبيلراني آئودي اسپرت از يک اتومبيل مسابقه‌اي ديگر رونمايي مي‌کند. RS Q E-Tron در مقايسه با سوپراسپرت V۱۰ موتور مياني کاملاً متفاوت است و اولين رقيب براي مسابقه رالي داکار براي مقابله با مناطق خسته کننده آفرودي است.

آئودي به دليل فعاليت‌هاي الکتريکي خود در مسابقات اتومبيلراني که براي فصل بعدي مسابقات اتومبيلراني در سال ۲۰۲۲ برنامه ريزي شده است، فرمول E را کنار مي‌گذارد تا با RS Q E-Tron در مسابقات رالي داکار شرکت کند. جدا از اينکه به نظر باورنکردني است، اين جانور آفرود به لطف يک پيشرانه جالب، خبرساز شده است.

اين شاسي بلند آفرودي کاملاً برقي است، با وجود استفاده از موتور‌هاي جلو و عقب که از خودروي آئودي e-tron FE۰۷ فرمول E مدل ۲۰۲۱ اقتباس شده است اکنون يک موتور بنزيني TFSI از DTM دارد که به عنوان بخشي جدايي ناپذير از سيستم مبدل انرژي براي شارژ باتري در حال فعاليت است.

موتور احتراق داخلي به عنوان توسعه دهنده دامنه عمل مي‌کند و در دور موتور ۴۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دور در دقيقه کار مي‌کند. آئودي مي‌گويد پمپ بنزين در يک محدوده کارآمد کار مي‌کند تا ميزان توليد گاز‌هاي گلخانه‌اي را به کمتر از ۲۰۰ گرم CO۲ در هر کيلووات ساعت وصل شده به باتري کاهش دهد.

موتور ۲.۰ ليتري چهار سيلندر توربوشارژ، آب مورد نياز خود را از مخزن سوخت ۲۹۵ ليتري بنزيني مي گيرد که در ۱.۱ متر (۳.۶ فوت) پشت محور جلو (و همچنين پشت راننده) قرار دارد. مبدل انرژي همچنين شامل واحد سوم موتور مولد (MGU) براي شارژ مجدد باتري است در حالي که RS Q E-Tron به سختي تحت فشار قرار مي‌گيرد.

آئودي اين اتومبيل اسپرت مسابقه اي را با يک بسته ۵۰ کيلووات ساعتي که ۳۷۰ کيلوگرم (۸۱۵ پوند) وزن دارد و با پشتيباني از مکانيزم بازيابي انرژي در هنگام ترمز، توسعه داده است. طبق اطلاعاتي که از اينگولشتات صادر مي‌شود، کل توليدي که توسط پيشرانه الکتريکي ارائه مي‌شود ۵۰۰ کيلووات يا ۶۷۰ اسب بخار است.

طبق مقررات رالي داکار، وزن اين وسيله نقليه حداقل ۲۰۰۰ کيلوگرم (۴۴۰۹ پوند) است. آئودي مي‌گويد RS Q E-Tron اولين سفر خود را در اوايل اين ماه در نووبورگ انجام داده و تا پايان سال تحت يک برنامه آزمايشي جامع قرار خواهد گرفت که شامل ورود به مسابقات در سراسر کشور است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar