باشگاه خبرنگاران/ سدان سوئدي ولوو با صندلي‌هاي فوق راحت، بسيار مجلل است و با ويژگي‌هاي پيشرفته طراحي شده است.
 
S۶۰ را مي توان يکي از زيباترين و البته پيچيده ترين خودروهاي ولوو دانست که براي سال ۲۰۲۱ آن را با ويژگي‌هاي مطلوبي توليد کرده است.

اين خودرو قرار است رقيب خودروهايي مانند بي ام و سري ۳ يا جنسيس G۷۰ شود و همانند اين خودروها، ولوو نيز رانندگي بي نقصي را براي مسافت‌هاي طولاني مدت فراهم مي کند. نکته حائز اهميت اين است که بر خلاف رقباي محور عقب، ولوو از يک پلت فرم با محور جلو استفاده مي‌کند که شايد سرگرم کننده نباشد.

موتور‌هاي سه سيلندر S۶۰ شامل نسخه قوي توربو و سوپرشارژ و تنظيمات پلاگين هيبريدي قوي‌ است که بر روي مدل پولستار اسپرت بهينه شده است. در داخل، اين سدان سوئدي داراي طراحي فوق العاده اي است که با صندلي‌هاي زيبا، دکوراسيون جذاب و ويژگي‌هاي پيشرفته مي‌درخشد.

تمام مدل هاي ولوو داراي چراغ‌هاي جلوي LED کاملي هستند. همچنين داراي امکانات مختلفي مانند نقطه کور، هشدار تردد در عقب، دو درگاه USB-C در صندلي عقب، ورودي بدون کليد، آينه‌هاي بيروني تاشو و کليد مراقبت شرکت که به صاحب خودرو اجازه مي‌دهد محدوديت‌هايي را در حداکثر سرعت خودرو تعيين کند، است.

در يک نسخه، اين خودرو داراي پيشرانه ۳۱۶ اسب بخار و چهار چرخ محرک T۶ با تريم اسپرت R-Design است. از ويژگي‌هاي استاندارد آن مي‌توان به سنسور‌هاي پارک جلو و عقب، سيستم صوتي Harman/Kardon، روکش چرمي، تنظيمات و تقويت کننده صندلي‌هاي جلو و موارد ديگر اشاره کرد.

همچنين در اين خودرو بسته اي خاص براي افرادي که در آب و هواي سرد زندگي مي کنند طراحي شده است که داراي فرمان گرم شونده، صندلي‌هاي عقب گرم شونده و شيشه شوي شيشه‌اي گرم است. S۶۰ T۵ داراي ۴ سيلندر ۲۵۰ اسب بخاري توربوشارژ است که به چرخ‌هاي جلو قدرت مي‌دهد. نسخه T۶ داراي سيستم ديفرانسيل چهار چرخ استاندارد بوده و ۶۶ اسب بخار قدرت را از سوپرشارژر اضافي خود دريافت مي‌کند.

قواي محرکه پلاگين هيبريدي آن ۴۱۵ اسب بخار قدرت و ۴۹۴ پوند فوت گشتاور دارد و از قابليت چهار چرخ محرک برخوردار است. همراه با دمپر‌هاي تطبيقي ​​و چرخ‌هاي منحصر به فرد ۱۹ اينچي، نسخه پولستار تنها به عنوان بخشي از طرح اشتراک Care by Volvo در دسترس است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar