خبرآنلاين/ بررسي روند قيمت ها در بين خودروهاي کره اي بازار حاکي از افزايش قيمت ۱۰۰ تا ۴۰۰ ميليون توماني اين خودروها در يک ماه اخير است.

بحث آزادسازي واردات خودرو در حالي در اين روزها داغ است که خودروهاي وارداتي به خصوص خودروهاي کره اي روز به روز در حال گران شدن هستند؛ رصد بازار خودرو از افزايش قيمت خيره کننده خودروهاي گروه هيونداي در يک ماه اخير حکايت دارد.

بررسي ها حاکي از آن است که هيونداي آزرا ۲۰۱۸ از تاريخ ۲۶ مرداد ماه تا امروز ۳۵۰ ميليون تومان گران شده است و در حال حاضر ۲ ميليارد و ۷۰۰ ميليون تومان قيمت خورده است و مدل ۲۰۱۹ اين خودرو نيز در اين مدت ۳۵۰ ميليون تومان گران شده است و در حال حاضر ۲ ميليارد و ۹۵۰ ميليون تومان قيمت خورده است.

هيونداي النترا مدل ۲۰۱۸ نيز از يک ميليارد و ۳۵۰ ميليون تومان در ۲۶ مرداد ماه امروز به يک ميليارد و ۴۸۰ ميليون تومان رسيده است و هيونداي سانتافه مدل ۲۰۱۷ نيز در حالي امروز ۲ ميليارد و ۳۵۰ ميليون تومان قيمت خورده است که اين خودرو در تاريخ ۲۶ مرداد ماه به قيمت ۲ ميليارد و ۱۰۰ ميليون تومان در بازار خريد و فروش مي شده است.

خودروهاي گروه خودروسازي کيا نيز در يک ماه اخير افزايش قيمت خيره کننده اي را تجربه کردند به طوري که کيا سراتو مدل ۲۰۱۸ از يک ميليارد و ۲۵۰ ميليون تومان در ۲۶ مرداد ماه امروز به يک ميليارد و ۵۸۰ ميليون تومان رسيده است و خودروي کيا اپتيما‏ مدل ۲۰۱۷ نيز در يک ماه اخير ۲۰ ميليون تومان گران شده است و در حال حاضر يک ميليارد و ۷۲۰ ميليون تومان قيمت خورده است.

خودروهاي سانگ يانگ نيز در يک ماه اخير افزايش قيمت ها را تجربه کردند؛ خودرو نيو کوراندو‏، پرميوم پلاس اين کمپاني در يک ماه اخير ۵۰ ميليون تومان گران شده است و در حال حاضر يک ميليارد و ۴۵۰ ميليون تومان قيمت خورده است و خودرو رکستون G۴ اين کمپاني نيز در يک ماه اخير ۲۱۰ ميليون تومان گران شده است و در حال حاضر ۲ ميليارد و ۸۹۰ ميليون تومان قيمت خورده است.

قيمت روز خودروهاي کره اي در جدول زير آمده است:

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar