پدال/ درست دو روز پیش بود که مجله موتور ۱ فورد موستانگ مک ای را به عنوان بهترین خودروی الکتریکی سال ۲۰۲۱ خود انتخاب کرد. کراس اوور الکتریکی فورد به خاطر فضای کابین و بار مناسب، راندمان بالا و ارزش بسیار خوب در برابر مبلغ پرداختی موفق به دریافت این جایزه شده است. به تازگی نیز خبر آغاز تولید این خودرو در کشور چین منتشر شده است.

اولین نمونه‌های موستانگ مک ای به تازگی خط تولید فورد در چونگ کینگ را ترک کرده‌اند. این خودروساز انتظار دارد تا پایان سال جاری میلادی کار تحویل موستانگ مک ای های تولیدی در چین به مشتریان را شروع کند. فورد این خودرو را از طریق شبکه نمایندگی و فروش رو به رشد خود در کشور چین به فروش خواهد رساند و در نظر دارد تعداد این شوروم ها را طی ۵ سال آینده به ۱۰۰ مورد برساند.

مشتریان چینی هم‌اکنون می‌توانند سپرده مدنظر برای مدل‌های دیفرانسیل عقب برد بلند، دیفرانسیل عقب پریمیوم برد بلند، دیفرانسیل عقب برد استاندارد و GT فرست ادیشن از موستانگ مک ای را انتخاب نمایند. افرادی که این خودرو را پیش از پایان سال جاری میلادی انتخاب نمایند از مزیت گارانتی کلی و باتری بیشتر، کمک‌های جاده‌ای و برنامه جایگزینی خودرو در آینده برخوردار خواهند بود. خریدارانی هم که مدل فول GT فرست ادیشن را انتخاب نمایند از یک پکیج هدیه خاص و سطح بالا سود خواهند برد.

موستانگ مک ای که در چین توسط سیکل تست خودروی سبک چین CLTC مورد بررسی قرار گرفته توانایی حرکت ۶۱۹ کیلومتری با یک‌بار شارژ را دارد. مدل قوی‌تر GT در این کشور قدرت ۴۸۱ اسبی و گشتاور ۶۳۴ نیوتون متری تولید کرده و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن برابر با ۳.۶۵ ثانیه می‌باشد.

اوایل ماه جاری میلادی بود که این خودرو توسط مجلات تست شد و یکی از بررسی‌کننده‌ها آن را خودرویی با شتاب گیری بسیار خوب، کابین جادار و شعاع حرکتی مناسب توصیف نمود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar