پدال/ در طول سال‌های گذشته شاهد معرفی برخی از جذاب‌ترین خودروهای هنری پورشه بوده‌ایم و این برند آلمانی هم‌اکنون برخی از آن‌ها را معرفی کرده است.

اولین خودروی هنری پورشه همین چند ماه پیش در هفته مد پاریس معرفی شد و به عنوان گرامی داشت سی‌امین سالگرد تولید خودروی مشهور ۹۶۸ در معرض دید عموم قرار گرفت. این خودرو ۹۸۶ L’ART by L’Art de L’Automobile نام داشته و از رنگ سبز صدفی سود می‌برد. سقف این خودروی هنری نیز حذف شده و یک جفت صندلی ریکارو به آن اضافه شده است. از دیگر ویژگی‌های خودروی هنری پورشه می‌توان به سیستم صوتی سفارشی Bose و ساعت خاص تگ هور برای هماهنگی با این خودروی خاص اشاره کرد.

دیگر خودروی هنری پورشه که اخیراً معرفی شده ۹۹۶ سوان است که توسط کریس لابروی هنرمند دیجیتال طراحی گردیده است. این خودرو نیز به منظور گرامی داشت ۲۰ سال حضور ژرمن‌ها در بازار چین طراحی شده و اولین بار در ماه نوامبر و در شانگهای معرفی شده است.

همچنین ۵ دستگاه تایکان هنری نیز در این گالری دیده می‌شوند. از جمله این خودروها می‌توان به نمونه هنری کار شده توسط ریچارد فیلیپس اشاره کرد که از رنگ مشهور ملکه شب سود برده است. اوایل ماه جاری میلادی نیز دو نسخه هنری ویژه از تایکان هم در رویداد هنر کانادا پدیدار شدند.

اما وقتی بیشتر درباره خودروهای هنری پورشه فکر می‌کنیم به مدل مشهور ۳۵۶ SC می‌رسیم که ابتدا در مالکیت جنیس جاپلین بود. این خودرو از طرح رنگی خاصی استفاده می‌کرد اما پس از مرگ جاپلین دوبره به رنگ اصلی خود یعنی خاکستری دلفینی بازگردانده شد و بعدها با قیمت ۱.۷۶ میلیون دلار به فروش رفت. این خودرو بیشترین قیمت برای یک ۳۵۶ را ثبت کرد و بهای پرداختی برای آن بسیار بالاتر از تخمین‌های فروش بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلار حراجی ساتبیز بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar