عصر ایران/ کد WRX در تولیدات سوبارو برای طرفداران خودروهای ژاپنی و البته اسپرت خیابانی اهمیت و مفهوم خاصی دارد. بدین ترتیب که یادآور یک سدان اسپرت کامپکت مجهز به سامانه تمام چرخ محرک فوق العاده باکیفیت، است.

سابقه تولید دبلیو آر اکس نیز بدین ترتیب است که از سال 1992 تا 2014 به عنوان یک کد مکمل روی محصولات خط تولید ایمپرزا حضور داشت و به نوعی تیونینگ رسمی سوبارو برای آن محسوب می شد اما از سال 2014 تا کنون به عنوان یک محصول مستقل در مجموعه سوبارو شناخته می شود.

در مطلب امروز سراغ یک پروژه تیونینگ با حضور دبیلو آر اکس می رویم که میزبان پیشرانه ای متفاوت از تویوتا شده است. البته سوبارو و تویوتا در توسعه پیشرانه محصولات ایمپرزا و دبیلو آر اکس همکاری طولانی مدت با هم داشته اند اما در این پروژه تیونینگ شاهد حضور یک 12 سیلندر از تویوتا هستیم که در نوع خود متفاوت و بی سابقه است!

موتور از خانواده 1GZ-FE V12 انتخاب شده که این تپنده 5 لیتری 295 اسب بخار خروجی و 460 نیوتن متر گشتاور دارد. حال با افزوده شدن توربوشارژهای G30-770، پیستون های جدید، ای سی یو جدید و سایر تغییرات در نهایت تیونر موفق شده میزان خروجی پیشرانه را به 1000 اسب بخار برساند.

این مجموعه با جعبه دنده 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک هماهنگ شده که از ب ام و سری 3 قرض گرفته شده است!

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar