logo
  1. جذاب ترین ها
خودرو

بی ام و X3 جدید در تست گوزن، عملکرد مناسب کراس‌اوور محبوب ژرمن‌ها

منبع
پدال
بروزرسانی

پدال/ تست‌های ایمنی متنوعی برای مطمئن شدن از اینکه خودروها در مانورهای اضطراری ایمنی سرنشینان را حفظ خواهند کرد وجود دارند. یکی از آن‌ها و احتمالاً جامع‌ترین آن‌ها تست گوزن است که برای بررسی وضعیت خودرو در زمان مواجهه ناگهانی با یک مانع یا گوزن انجام می‌شود. چندین کمپانی مستقل این تست را انجام می‌دهند که Km77 یکی از آن‌هاست. این مجله اخیراً نسخه به روز بی‌ام‌و X3 را در تست ایمنی موردبحث شرکت داده است، خودرویی که برای مدل ۲۰۲۲ خود بهبودهای متنوعی را نشان می‌دهد.

خودروی مورد استفاده در این تست از نوع X3 دیزلی با سیستم چهار چرخ محرک بوده است. این خودرو از آپشن های متنوعی شامل پکیج M سود می‌برد و ارتفاع سیستم تعلیقش کمتر می‌شود. کراس اوور محبوب ژرمن‌ها همچنین از رینگ‌های ۲۰ اینچی سود می‌برد که بزرگ‌تر از رینگ‌های استاندارد ۱۸ اینچی هستند. لاستیک‌های این خودرو نیز پهن‌تر از نسخه‌های استاندارد هستند.

با سرعت ۷۷ کیلومتر در ساعت X3 تقریباً تلاش اول را با موفقیت پشت سر می‌گذارد اما خب با یک مخروط در زمان مانور تیز برخورد می‌کند. بالا و پایین پریدن و لغزش X3 در این تست کاملاً مشهود خواهد بود. بهترین عملکرد این خودرو در ساعت ۸۱ کیلومتر در ساعت بوده زیرا X3 به‌صورت بی‌نقص و بدون هرگونه مشکلی تست را پشت سر می‌گذارد. البته باید دانست مجری برنامه نتوانسته همین عملکرد را با سرعت کمتر ۷۹ کیلومتر در ساعت تکرار کند. اما در تست اسلالوم هم راننده می‌گوید عبور دادن X3 از بین مخروط‌ها کار سختی نخواهد بود. فرمان خودرو واکنش سریعی دارد اما به خاطر وزن خودرو نمی‌توان سریع‌تر راند. با این وجود بی‌ام‌و X3 تست اسلالوم را در ۲۴.۵ ثانیه به پایان می‌رساند که با عملکرد مرسدس بنز EQS برابر است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره