اسب بخار/ ترامپچی امپو هیبریدی یکی از سدان های جذاب و خوش قیافه شرکت مادر گک (GAC) محسوب می شود که این روزها می توان آن را در بازار چین پیش خرید کرد.

ترامپچی یکی از برندهای زیرمجموعه گک محسوب می شود که سال ۲۰۲۰ در نمایشگاه خودروی گوآنژو برای اولین بار از محصول سدان خود با نام امپو (Empow) رونمایی کرد. این محصول بر پایه پلتفرم جهانی گک ساخته شده بود که در آن سال جدید محسوب می شد و می توانست پیشرفت خوبی برای آن شرکت به شمار رود. سال بعد در نمایشگاه خودروی شانگهای نسخه بنزینی این خودرو معرفی شد و توانست با استقبال خوب بازدیدکنندگان روبه‌رو شود.

مشخصات فنی امپو هیبریدی
 این خودروی هیبریدی توانسته است برای بخش پیشرانه برقی خود از یک موتور الکتریکی ساخت شرکت جنرال موتورز آمریکا استفاده کند و از طرفی دیگر، در قسمت موتور احتراقی از یک موتور بنزینی نسل جدید بهره می برد که محصول خود کمپانی گک است. این موتور بنزینی یکی از خاص ترین و پربازده ترین خودروهای دنیا محسوب می شود زیرا بازده حرارتی آن به عدد ۴۲.۱ درصد می رسد.
 
همان طور که پیش تر گفته شد موتورهای داینامیک فورس تویوتا توانستند به بازده حرارتی ۴۱ درصدی برسند، اما نسل چهارم موتورهای گک با نام 2.0ATK رکورد داینامیک فورس ها را زدند. همان طور که از نام نسل چهارم موتورهای گک پیداست می توان فهمید که اساس عملکرد این موتورها چرخه اتکینسون است که در نوع خود یکی از بهینه ترین چرخه ها محسوب می شود.

با توجه به هماهنگی موجود میان موتورهای بنزینی و هیبریدی ترامپچی امپو، مصرف سوخت آن به ۳.۶ لیتر در صد کیلومتر رسید و از طرفی، توانست شتاب صفر تا صد ۷.۳ ثانیه ای را ثبت کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar