چرخان/ اواخر آذرماه امسال بود که گروه صنعتی ایران خودرو، رینگ جدیدی را به خانواده دنا پلاس توربو اضافه کرد. رینگی که طراحی جذابی در مقایسه با رینگ 16 اینچی قبلی ندارد.

اما از آنجایی که همواره گفته می‌شود تا شکر نعمت، نعمتت افزون کند/ کفر نعمت از کفت بیرون کند؛ حال که قدر طراحی رینگ دوم را ندانستیم، گویا ایران خودرو باز رینگ 16 اینچی دیگری را در دنا پلاس توربو نصب کرده است!

تصاویر زیر مربوط به رینگ جدید دنا پلاس توربو است. باتوجه به واکنش‌های عمومی، طراحی این رینگ مورد استقبال قرار نگرفته و حتی بسیاری امیدوارند تا ایران خودرو رینگی که از دو ماه پیش در دنا پلاس‌های توربو (اتوماتیک و دستی) نصب می‌کند، خودروهایشان را با آن طرح رینگ تحویل بگیرند.

رینگ جدید که همچنان 16 اینچی و 5 پیچ است، طرحی ستاره‌ای شکل داشته و پرهای آن برای دنا پلاس، کوچک به نظر می‌رسند.

از اواخر پاییز امسال، شاهد تغییر رینگ برخی از محصولات ایران خودرو هستیم که در بسیاری از مواقع، رینگ‌های جدید مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفته است!

مشخصات دنا پلاس توربو
دنا پلاس توربو اتوماتیک و 6 سرعته دستی، مجهز به پیشرانه 1645 سی سی هستند که ایران خودرو آن را EF7 TC (TC7) می‌نامد. این پیشرانه توانایی تولید 150 اسب بخار، قدرت و 215 نیوتن متر، گشتاور را دارد. همچنین ایران خودرو این خودرو را در تیپ اتوماتیک به گیربکس 6 سرعته AT ساخت DAE چین و در نسخه 6 سرعته دستی، آن را به گیربکس ساخت شرکت نیرو محرکه مجهز کرده است.

البته که ایران خودرو برنامه دارد تا بزودی دنا پلاس توربو را با موتور جدید EFP توربوشارژ عرضه کند. این موتور با حجم حدودی 1/7 لیتر، توانایی تولید 161 اسب بخار، قدرت و 240 نیوتن متر، گشتاور را دارد.
از امکانات مهم دنا پلاس توربو می‌توان به سانروف، سیستم کروز کنترل، صندلی‌های برقی ردیف جلو، آینه های بغل به صورت تاشو برقی همراه با گرمکن و چراغ های راهنما، مولتی مدیا همراه با دوربین دید عقب، ایموبلایزر، 4 کیسه هوای ایمنی، تهویه مطبوع اتوماتیک و الکتریکی، دی لایت، ترمزهای ABS و EBD و… اشاره کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar