پدال/ اخیراً مرسدس بنز GLC کلاس مدل ۲۰۲۳ در تست ایمنی گوزن شرکت کرده و همانند آنچه پیش‌بینی می‌شد، شاسی‌بلند ژرمن‌ها عملکردی متوسط و قابل پیش‌بینی داشته است.

تغییر جهت‌های سریع در تست گوزن معمولاً برای کراس اوورها مانوری چالش‌برانگیز محسوب می‌شود زیرا مرکز ثقل آن‌ها از سطح زمین در ارتفاع بالاتری قرار دارد. نسخه ۲۲۰d 4Matic از شاسی‌بلند مرسدس بنز GLC به تازگی در این چالش شرکت کرده و توانسته آن را پشت سر بگذارد هرچند نباید انتظار عملکردی عالی را داشت. GLC 220d 4Matic کم‌توان‌ترین عضو خانواده بوده و ۱۹۴ اسب بخار قدرت دارد. خودروی موردبحث که در تست گوزن شرکت کرده از پکیج سفارشی AMG نیز استفاده می‌کند که شامل مواردی همچون سیستم تعلیق گیراتر، رینگ‌های ۲۰ اینچی و… است. لاستیک‌های کانتیننتال اکو کانتکت ۶ نیز روی ایجاد مقاومت چرخشی کمتر تمرکز دارند تا کراس اوور مرسدس بنز مصرف سوخت بهینه‌تری داشته باشد. شایان ذکر است نسخه استاندارد خودروی یاد شده از رینگ‌های ۱۸ اینچی استفاده می‌کند.

مجله KM77 معمولاً اولین تست گوزن خود را با سرعت ورودی ۷۷ کیلومتر در ساعت انجام می‌دهد اما این بار راننده کار را با سرعت ۷۵ کیلومتر در ساعت آغاز کرده هرچند GLC حتی با این سرعت نیز نتوانسته بدون ایراد مسیر را پشت سر بگذارد و با مخروط‌ها برخورد کرده است. مرسدس بنز GLC کلاس ۲۰۲۳ در بهترین تلاش خود توانسته با سرعت ۷۵ کیلومتر در ساعت از بین مخروط‌ها عبور کند اما تست کنندگان نتوانسته‌اند با همین سرعت موفقیت خود را تکرار کنند. KM77 می‌گوید GLC خودروی خیلی چابکی نیست اما هندلینگی پیش‌بینی پذیر دارد و به همین خاطر راننده می‌توانند بدون استرس و تلاش زیادی خودرو را تحت کنترل نگه دارد. قدبلند مرسدس بنز در تست اسلالوم نیز شرکت کرده و اگرچه سیستم تعلیق می‌تواند تکان های بدنه را کنترل کند اما فرمان بازخورد زیادی را ارائه نمی‌کند. GLC این تست را با زمان ۲۴.۸ ثانیه پشت سر می‌گذارد که مشابه بی ام و iX xDrive40 2022 است. سریع‌ترین زمان ثبت شده برای تست اسلالوم مجله KM77 به پولستار ۲ بردبلند دو موتوره با پکیج پرفورمنس تعلق دارد که ۲۲.۸ ثانیه بوده است.

مرسدس بنز هم‌اکنون در حال کار روی GLC کوپه بوده و انتظار می‌رود آن را قبل از پایان سال جاری میلادی معرفی کند. نسخه کوپه GLC از خط سقف متفاوت و بخش پشتی بازنگری شده سود خواهد برد تا ظاهری روان‌تر داشته باشد. از نظر فنی اما تفاوتی وجود نخواهد داشت. در بالاترین سطح این خانواده خودروی مرسدس-ای ام جی GLC63 کوپه قرار خواهد گرفت که انتظار می‌رود از قوای محرکه مشترک با C63 جدید استفاده کند. این مجموعه شامل پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با واحدی برقی بوده و مجموع قدرت ۶۷۱ اسب بخار و گشتاور ۱۰۲۰ نیوتون متر را در C63 ایجاد می‌کند. احتمال دارد گل سرسبد خانواده GLC نیز همین میزان قدرت را تولید کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar