آخرین خودرو/ بر اساس تصاویر ارسالی مخاطبان آخرین خودرو، BM Cars که به عنوان بازوی عرضه کننده خودروهای وارداتی گروه بهمن شناخته می شود، به تازگی یک شاسی بلند پلاگین هیبرید را به شوروم ایران مال خود آورده است.

آخرین قیمت خودرو را اینجا بخوانید

به گزارش آخرین خودرو، این محصول دانگ فنگ فنگون E5 نام دارد که یک کراس اوور هیبرید و برقی (EREV یا PHEV) به حساب می آید. در این خودرو قوای محرکه از نوع الکتریکی است و پیشرانه بنزینی نقش تامین کننده انرژی را بازی می کند. پیش از این مدیرعامل گروه بهمن اعلام کرده بود که بزودی یک شاسی بلند پلاگین هیبرید را توسط BM Cars به بازار ایران عرضه می کند.

فنگون E5 از گروه دانگ فنگ انتخاب شده است، محصولی جدید و بر اساس نسل دوم کراس اوور ۵۸۰ بوده که در نسخه های مختلف به بازار چین عرضه می شود.

فنگون E5 در جایگاه یک کراس اوور ۷ نفره قرار دارد و تا حدی سعی شده است تا کابین و ظاهری مدرن داشته باشد. این خودرو در بخش قوای محرکه مهندسی فایندریمس گروه بی وای دی را دارد و از سری پیشرانه های DHT300 استفاده می کند. E5 که یک کراس اوور پلاگین هیبرید است، می تواند با یک بار سوختگیری کامل باک بنزین و شارژر کامل باتری ها مسافتی بیش از ۱۱۰۰ کیلومتر را طی کند. همچنین این خودروی پلاگین هیبرید می تواند در حالت تمام برقی و بدون بنزین، مسافتی نزدیک به ۱۱۰ کیلومتر را حرکت کند و از سویی می تواند در ۷.۴ ثانیه از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. E5 در کنار قابلیت شارژر شدن باتری ها توسط پیشرانه بنزینی و بازیافت انرژی از شتاب منفی، امکان شارژ باتری ها را هم با برقی شهری دارد.

فنگون E5 که به پیشرانه ۱.۵ لیتری بنزینی با قدرت ۱۱۳ اسب بخار و ۱۳۵ نیوتن متر مجهز است، در حالت الکتریکی می تواند ۱۷۴ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر به نمایش بگذارد و در حالت ترکیبی، به صورت لحظه ای گشتاور بیشتری را به چرخ ها منتقل کند.

در ساخت دانگ فنگ فنگون لندین E5 نام نشان هایی مانند سِرِس، هوآوی، بی وای دی، فایندریمس و… دیده می شود. این خودرو به عنوان یک کراس اوور متوسط و ۷ نفره به امکاناتی مانند دسته دنده الکتریکی، سردکن و گرمکن صندلی های جلو، تهویه الکتریکی اتوماتیک، سقف پانوراما، رادار خطی، رادار نقطه کور، رانندگی خودکار بین خطوط، ترمز اضطراری اتوماتیک، کروز کنترل تطبیقی، دوربین ۳۶۰ درجه، ترمز پارک برقی، تریم داخلی چرم، سیستم صوتی حرفه ای، درِ صندوق عقب برقی و… مجهز است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir