پدال/ واردز اتو لیست ۱۰ پیشرانهٔ برتر سال ۲۰۲۳ را اعلام کرده است. در این لیست، سه مدل تمام الکتریکی، سه مدل هیبریدی و چهار پیشرانهٔ بنزینی دیده می‌شود.

واردز اتو (Wards Auto) که در زمینه انتخاب بهترین‌ها و اهدای جوایز خودرویی فعالیت می‌کند، بهترین پیشرانه‌های سال ۲۰۲۳ را انتخاب و معرفی کرده است. بسیاری از برندگان امسال الکتریکی یا هیبریدی هستند اما پیشرانه‌های درون‌سوز هنوز هم نقش مهمی در قوای محرکهٔ خودروها دارند. برای انتخاب این پیشرانه‌های برتر، داوران واردز اتو ۳۲ خودروی مختلف شامل ۱۳ درون‌سوز، ۱۰ الکتریکی و ۹ هیبریدی را بررسی کرده‌اند. از بین ۱۳ پیشرانهٔ درون‌سوز، پنج نمونه چهار سیلندر، چهار نمونه شش سیلندر خطی، سه نمونه V8 و یکی سه سیلندر بوده‌ است. همهٔ این پیشرانه‌ها به‌جز دو نمونهٔ V8 به توربوشارژ مجهز بوده‌اند.

واردز اتو پیشرانه‌های برتر را از طریق امتیازدهی بر اساس میزان قدرت، گشتاور، مدیریت لرزش، سروصدا و ارتعاش، مصرف سوخت و تکنولوژی‌های جدید انتخاب می‌کند. هرسال پیشرانه‌هایی که کاملاً جدید باشند یا به‌روزرسانی بزرگی را تجربه کرده باشند جواز حضو در این رقابت را خواهند داشت.

سردبیر ارشد واردز اتو «باب گریتزینگر» در رابطه با این رقابت می‌گوید:

در خودروهای الکتریکی، خودروسازان با نوآوری‌های مداوم که نویدبخش برد و راندمان بیشتر و سیستم‌های شارژ سریع‌تر است، پیشرفت می‌کنند. درعین‌حال، با بیش از دوجین پیشرانهٔ بنزینی کاملاً جدید یا ارتقاءیافته در لیست نامزدهای ما و دو V8 بزرگ تنفس طبیعی در لیست برندگان ما، هنوز هیچ‌کس پا را از روی پدال درون‌سوز برنمی‌دارد. ما شاهد پایان دوران درون‌سوز هستیم اما این موتورها بی‌سروصدا خاموش نخواهند شد.

برندگان بهترین پیشرانه‌های سال ۲۰۲۳ به انتخاب واردز اتو به ترتیب حروف الفبا:

پیشرانه

نوع

خودرو

۳.۰ لیتری شش سیلندر خطی توربوبنزینیب‌ام‌و M2
۵.۵ لیتری هشت سیلندربنزینیشورلت کوروت Z06
۱.۳ لیتری چهار سیلندر توربوپلاگین‌هیبریدیدوج هورنت R/T
۵.۰ لیتری هشت سیلندربنزینیفورد موستانگ دارک هورس
۲.۰ لیتری چهار سیلندرهیبریدیهوندا آکورد هیبریدی
الکتریکیالکتریکیهیوندای آیونیک ۶
الکتریکیالکتریکیلوسید ایر گرند تورینگ
۲.۰ لیتری چهار سیلندر توربوبنزینیمرسدس C43 AMG
الکتریکیالکتریکینیسان آریا
۲.۰ لیتری چهار سیلندرپلاگین‌هیبریدیتویوتا پریوس پرایم

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir