عصر ایران/ شرکت ABT Sportsline، تیونر مطرح آلمانی در جدیدترین پروژه خود سراغ آئودی آر اس6 و آر اس7 رفته تا میزان خروجی آن ها را به 1000 اسب بخار (986 اسب واقعی) و گشتاور را به 1150 نیوتن متر برساند.

نصب این بروزرسانی ABT حدود 219 هزار دلار برای مشتریان هزینه دارد که شامل هزینه قطعات و نصب آن ها می شود. نام لگاسی برای پروژه مذکور انتخاب شده است.

رکوردهای مورد اشاره توسط تیونر با سوخت اکتان 102 ثبت شده است. به عبارت دیگر، برای دستیابی به بالاترین میزان اسب بخار و گشتاور حتما لازم است که اکتان سخت مدنظر قرار بگیرد.

با بنزین اکتان 98، رکوردهای این آئودی ها به 927 اسب بخار و 1050 نیوتن متر در گشتاور کاهش می یابد.

ABT در مسیر تیونینگ آئودی آر اس6 و آر اس7 تغییرات اساسی مانند: پیستون و شاتون جدید، توربو ارتقا یافته با بهبود سیستم تنفس، سیستم خنک کننده ارتقا یافته، ریمپ و ... را مدنظر قرار داده است.

سیستم تزریق غیرمستقیم واتر/اتانول (IWI) نیز بخش دیگری از اقدامات تیونر در بحث فنی است. به اعتقاد تاماس بیرمایر یکی از مدیران ABT، استفاده از این سیستم موجب می شود تا پیشرانه بهترین حالت احتراق را در اختیار داشته باشد.

فعال ساختن IWI در آئودی آر اس6 و آر اس7 نیازمند انتخاب وضعیت رانندگی RS است که به این منظور راننده باید دکمه فعال کننده را برای یک ثانیه فشار دهد تا قوای اضافی در اختیار پیشرانه قرار بگیرد.

گفتنی است آئودی آر اس6 اوانت پرفورمنس و آر اس7 پرفورمنس از پیشرانه 4 لیتری 8 سیلندر توربودوقلو با 621 اسب بخار خروجی و گشتاور 850 نیوتن متر استفاده می کنند. این خودروها طی 3.3 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برثانیه می رسند.

بیشینه سرعت به طور الکترنیکی روی 249 کیلومتر برساعت محدود شده و در تریم محدود برنز ادیشن این محدودیت سرعت روی عدد 280 اعمال شده است. با توجه به این آمار، ارزش کار تیونر آلمانی بیشتر مشخص می شود.

همانند اکثر پروژه های ABT ، میزان توسعه هر پروژه محدود به 200 دستگاه خواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir